Global Ukraine News

Німеччина вилучила всі підручники з «російським Кримом» після скандалу

31 березня стало відомо, що у Німеччині організація, що діє за підтримки уряду, надрукувала підручник з вивчення німецької мови, в якому міститься зображення Криму як частини Росії. Підручник було розроблено виробником тестів з вивчення мов TELC (The European Language Certificates), що, як сказано на його сайті, у своїй роботі керується цілями багатомовності, встановленими Радою Європи і Єврокомісією. Помилкове зображення анексованого Криму з’явилося у «робочій книзі», що призначена для навчання іноземців, які іммігрували до Німеччини і мають інтегруватися у суспільство (рівень володіння мовою B1.1, трохи вищий за початковий).

Згодом німецький видавець підручників TELC gGmbH повідомив, що карта з «російським Кримом» для підручника з вивчення німецької мови була куплена на одному із сайтів зі стоковими фотографіями.

Німецьке Федеральне відомство з питань міграції та біженців (BAMF) ухвалило рішення про негайне вилучення підручників з вивчення німецької мови, в яких міститься зображення Криму як частини Росії. Про це повідомили у прес-службі відомства, передає Укрправда.

Читайте за темою: В США показали мультик з російським Кримом

«Ми шкодуємо, що в одному зі схвалених нами навчальних посібників міститься помилкова карта. При цьому ми особливо відзначаємо, що цим ми не хочемо зробити політичну заяву», – сказала прес-секретар BAMF Андреа Брінкман. За її словами, відомство не брало участі ані у розробці, ані у фінансуванні навчальних посібників фірми TELC.

Брінкман також зазначила, що в червні 2016 року підручники отримали лише попереднє схвалення відомства, оскільки TELC на той момент не надала остаточний варіант для друку. За її словами, «крім деяких доповнень і вступного слова, не було й карти», яку тепер критикують.

Читайте за темою: Документальний фільм «Крим. Як це було» відправиться у турне Європою

Повідомляється, що відомство проінформує тих, хто вже користується підручником, що в них міститься помилкове зображення Криму і про те, що компанія-автор підручників виправить помилку, а підручники можна буде замінити.

Поділитись

Коментарі закріті