Global Ukraine News

Імідж України у медіа-просторі Республіки Корея: липень 2017 року

对不起,此内容只适用于乌克兰文。 For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Автор: Андрій Рижков (Andrii Ryzhkov)

Ця розвідка започатковує проект з вивчення іміджу України в медіа-просторі Південної Кореї. Спробуємо розібратися з тим, як бачать нашу державу три впливові щоденники цієї азійської країни – “Чосон Ільбо”, “Джунґан Ільбо” та “Донґа Ільбо”. Зазначені видання обрано для аналізу не випадково – їхній контент споживається найбільше в Республіці Корея, а перші дві із зазначених газет фігурують серед ста найвпливовіших часописів світу.

Матеріали було відсортовано за вісьмома рубриками. Загалом, “Чосон Ільбо” в липні згадав Україну 18 разів, “Джунґан Ільбо” – 5, а “Донґа Ільбо” – 12.

Читайте за темою: Образ України в мексиканській пресі: червень 2017 року

Як бачимо, найбільше інформації припадає на дві рубрики – “Міжнародні відносини” та “Спорт”. До решти категорій новин увага або мінімальна, або відсутня. Про сентимент новин трьох аналізованих видань можна дізнатися з наступного графіка.

Характерною рисою є однорідне для всіх аналізованих видань нейтральне забарвлення публікацій про Україну. Коротко зупинимося на основному змісті новин.

До категорії “Культура” було зараховано історію життя Сергія Полуніна, який народився в Херсоні та присвятив себе балету. Часописи не оминають увагою також святкування Івана Купала в Україні та деяких інших країнах.

У групі новин про міжнародні відносини наша держава згадується нейтрально в контексті розширення пакету санкцій США проти Росії за дії Кремля – в тому числі, за анексію Криму та вторгнення на Донбас. Про зазначене рішення Конгресу пишуть найбільше.

Директор національної розвідки США Даніель Коатс, за даними “Чосон Ільбо”, заявив, що приклад України доводить, що від ядерної зброї в жодному разі не варто відмовлятися. В іншому матеріалі тієї ж газети, з посиланням на японську “Асахі сінбун” повідомляється, що військова агресія Росії сприяє зростанню закликів в Україні до відновлення ядерного потенціалу. Інша тема – заяви з боку Кремля про можливість загострення конфлікту, якщо Вашингтон надасть Києву летальну зброю. Не оминають увагою і відомий твіт Д.Трампа зі згадкою про Україну.

Читайте за темою: Іноземні ЗМІ про Україну: авіапровал, втручання у вибори 2.0. та членство в НАТО

Корейські часописи також нагадують, чим запам’яталося 17 липня в світі – дата, на яку припадає День конституції Кореї. Як зазначається, в тому числі й трагедією, що сталася з бортом MH17. В іншій статті йдеться про вшанування пам’яті загиблих в Нідерландах та принагідно повідомляється про причини катастрофи.

У галузі спорту згадують плавця Сергія Фролова, тенісиста Олександра Долгополова, дзюдоїстів Єлизавету Каланіну та Станіслава Бондаренка. Повідомляється про успіхи України, яка посіла у загальному заліку друге місце у турецькому Самсуні під час Дефлімпіади-2017.

В рубриці “Інше” фігурує новина про загибель двох українок в результаті збройного нападу на туристів в Єгипті. Повідомляється також про сумнозвісний анонс “Малоросії” одним з ватажків терористів на Сході України.

І наостанок наводимо інформацію про новини, присвячені лише Україні або ті матеріали, в (під)заголовках до яких безпосередньо фігурує назва нашої держави, її територіальні складові, імена українців тощо.

Читайте за темою: Україна в дзеркалі мексиканської преси: травень 2017 року

Отже, лише сьома частина проаналізованих статей безпосередньо присвячена нашій державі або тісно пов’язана з нею. У решті матеріалів Україна згадується в контексті інших подій.

Отже, можна підсумувати, що імідж нашої держави в південнокорейському медіа-просторі в липні 2017 року був великою мірою пов’язаний із санкціями США проти Росії за дії Кремля в Україні та світі. Також важливим чинником інформаційного позиціювання можна назвати професійну діяльність українських спортсменів. Наразі зарано робити узагальнення, а тому й надалі щомісяця будемо здійснювати подібні заміри.

Share.

Comments are closed.