Global Ukraine News

Як українець переїхав до США і заснував Data Science, компанію з офісами у Вашингтоні та Львові

Sorry, this entry is only available in Ukrainian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Автор: Майя Яровая
Джерело: ain.ua

Андрій Цінцірук приїхав до Америки у віці 17 років – на навчання. Спочатку він навчався у семінарії, але захопився IT і вирішив пов’язати з ними свою кар’єру. Разом з другом вони заснували консалтингову компанію Innovizo, яка на сьогодні є помітним гравцем у сфері Data Science і Data Analytics на Східному узбережжі. Але про своє коріння Андрій не забуває. Innovizo є партнером інкубатору 1776 у Вашингтоні, де Цінцірук активно лобіює інтереси українських стартапів. Завдяки йому минулого листопада в Києві відбувся перший Demo Day американського інкубатора. А ще Андрій розвиває освітні ініціативи у Львові, де відкриває офіс Innovizo.

Як Ви потрапили до США?

Я народився на Західній Україні в місті Броди, виріс на Львівщині. У 2000 році я поїхав навчатися в католицький коледж St.Basil College в місті Стемфорд Конектикут, неподалік від міста Нью-Йорк. Моє навчання оплачувала фундація цього коледжу – я отримував стипендію $30 000 на рік, яка покривала навчання і гуртожиток.

Сьогодні цієї програми вже не існує. Зараз, озираючись назад, я розумію, як мені пощастило.

Коли я приїхав до Нью-Йорка, все, що у мене було – $350 в одній кишені, валіза з книжками для навчання і лист про те, що мене прийняли в коледж. Я вийшов з аеропорту, сів на потяг і поїхав до коледжу. Перший час було важко – я не розумів, як тут все працює. Не вмів користуватися пральнею і всі білі сорочки собі одразу зробив синіми. Але у мене був добрий сусід по кімнаті, який мені допоміг пристосуватися.

З чого починалася Ваша кар’єра?

У Стемфорді я чотири роки вивчав філософію і теологію на бакалавраті, а потім переїхав до Бостону, де навчався вже на магістратурі по програмі «Міжнародний бізнес та комерція».

Щоб оплатити навчання і проживання, паралельно працював на декількох роботах, включаючи 20 годин на тиждень асистентом та IT-консультантом дослідницького центру при університеті. Це був мій перший крок у IT. У дослідницькому центрі я займався розробкою GIS та data visualisation проектів – тоді мене і зацікавили технології.

У 2009 році, коли мені було 27 років, я переїхав з Бостону у Вашингтон, де почав працювати з U.S.-Ukraine Business Council, Українсько-американською торговельною палатою. Я розробляв стратегії виходу на американський ринок для IT-компаній.

Пізніше я перейшов на роботу в приватну компанію, де працював з компаніями з Індії, Китаю, Польщі – ми допомагали їм виходити на ринок Америки. Тоді побачили, що є попит на data science і є ринок. Я поділився ідеєю з другом та колегою Гері Ліпськи – у нас на двох понад 10 років досвіду у бізнес- та технологічному консалтингу, Data Science.

Ми вирішили об’єднати зусилля і створити нову фірму. Так ми заснували компанію Innovizo, яка займається консалтингом для IT-бізнесу в області Data Science та розробці програмного забезпечення.

Читати за темою:  Вікно, обладнане українськими «сонячними» жалюзями, може виробити до 100 кВт/год. енергії на місяць

Які саме послуги Ви надаєте? Хто ваші клієнти?

Innovizo – сервісна IT-компанія. Ми працюємо з малим та середнім бізнесом, а також допомагаємо стартапам на стадії підняття інвестицій – будуємо для них команди, які забезпечують розробку ПО та аналітику даних.

Читати далі

1 2 3

Comments are closed.