Global Ukraine News

Світова прем’єра Chernobyl VR Project в Києві

Извините, этот текст доступен только в “Украинский”. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Сьогодні світ згадує одну з найжахливіших техногенних катастроф ХХ століття, наслідки якої відчуваються й зараз — Чорнобильську катастрофу. В ніч на 26 квітня о 1:23 відбувся вибух на 4-му реакторі Чорнобильської АЕС, а радіоактивний викид в атмосферу в 300 разів перевищував викид під час бомбардування Хіросіми.

Норми забруднення були просто екстремальними, тому навколо станції було створено 30-кіломентрову зону відчуження та евакуйовано більш як 100 тисяч людей. Проте оскільки керманичі СРСР, через свою традиційну секретність, одразу не розповіли про характер та небезпеку катастрофи, в найбільш постраждалих областях України, Білорусії в перші дні після аварії не здійснювались жодні заходи з захисту населення від радіації.

До кінця 1986-го року четвертий реактор АЕС був накритий спеціальним «саркофагом», а АЕС знову почала роботу, однак через великі пожежі у 1991 та в 1996 роках, була зупинена робота спочатку другого, потім і першого реактора. У 2000-у році був зупинений останній, 3-й реактор, і Чорнобильська АЕС повністю припинила свою роботу.

Щоб ця трагедія назавжди залишилася в пам’яті людей, було знято багато фільмів, проведено велику кількість обговорень, круглих столів, щороку відбуваються масштабні заходи в честь поминання пам’яті жертв. Долучилася до цього і організація Global Ukraine.

26 квітня, сьогодні, в Музеї історії Києва відбудеться світова прем’єра Chernobyl VR Project під назвою «Місто-привид. Світова прем’єра подорожі». Організаторами заходу є польська компанія The Farm 51, Fundacja Otwarty Dialog, Український інститут національної пам’яті, Агенція Іміджу України та громадська організація Global Ukraine. Прем’єра відбудеться під патронатом київського міського голови — Віталія Володимировича Кличка.

Читайте за темою: Презентація унікального проекту про Чорнобиль в Києві

Додаток Chernobyl VR Project — це перша в історії віртуальна екскурсія Чорнобилем та Прип’яттю, яка об’єднує в собі фотореалістичну подорож до серця зони відчуження та освітні переваги інтерактивного документального фільму. Творцям Chernobyl VR Project вдалося дуже точно відтворити місце катастрофи. GU

Share.

Comments are closed.