Global Ukraine News

Світова прем’єра Chernobyl VR Project в Києві

Sorry, this entry is only available in Ukrainian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Сьогодні світ згадує одну з найжахливіших техногенних катастроф ХХ століття, наслідки якої відчуваються й зараз – Чорнобильську катастрофу. В ніч на 26 квітня о 1:23 відбувся вибух на 4-му реакторі Чорнобильської АЕС, а радіоактивний викид в атмосферу в 300 разів перевищував викид під час бомбардування Хіросіми.

Норми забруднення були просто екстремальними, тому навколо станції було створено 30-кіломентрову зону відчуження та евакуйовано більш як 100 тисяч людей. Проте оскільки керманичі СРСР, через свою традиційну секретність, одразу не розповіли про характер та небезпеку катастрофи, в найбільш постраждалих областях України, Білорусії в перші дні після аварії не здійснювались жодні заходи з захисту населення від радіації.

До кінця 1986-го року четвертий реактор АЕС був накритий спеціальним «саркофагом», а АЕС знову почала роботу, однак через великі пожежі у 1991 та в 1996 роках, була зупинена робота спочатку другого, потім і першого реактора. У 2000-у році був зупинений останній, 3-й реактор, і Чорнобильська АЕС повністю припинила свою роботу.

Щоб ця трагедія назавжди залишилася в пам’яті людей, було знято багато фільмів, проведено велику кількість обговорень, круглих столів, щороку відбуваються масштабні заходи в честь поминання пам’яті жертв. Долучилася до цього і організація Global Ukraine.

26 квітня, сьогодні, в Музеї історії Києва відбудеться світова прем’єра Chernobyl VR Project під назвою «Місто-привид. Світова прем’єра подорожі». Організаторами заходу є польська компанія The Farm 51, Fundacja Otwarty Dialog, Український інститут національної пам’яті, Агенція Іміджу України та громадська організація Global Ukraine. Прем’єра відбудеться під патронатом київського міського голови – Віталія Володимировича Кличка.

Читайте за темою: Презентація унікального проекту про Чорнобиль в Києві

Додаток Chernobyl VR Project – це перша в історії віртуальна екскурсія Чорнобилем та Прип’яттю, яка об’єднує в собі фотореалістичну подорож до серця зони відчуження та освітні переваги інтерактивного документального фільму. Творцям Chernobyl VR Project вдалося дуже точно відтворити місце катастрофи. GU

Share.

Comments are closed.