Global Ukraine News

Презентація унікального проекту про Чорнобиль в Києві

26 квітня в Музеї історії Києва відбудеться світова прем’єра Chornobyl VR Project під назвою «Місто-привид. Світова прем’єра подорожі». Організаторами заходу є польська компанія The Farm 51, Fundacja Otwarty Dialog, Український інститут національної пам’яті, Агенція Іміджу України та громадська організація Global Ukraine.

Додаток Chornobyl VR Project – це перша в історії віртуальна екскурсія Чорнобилем та Прип’яттю, яка об’єднує в собі фотореалістичну подорож до серця зони відчуження та освітні переваги інтерактивного документального фільму. Творцям Chornobyl VR Project вдалося дуже точно відтворити місце катастрофи. Додаток призначений для найбільш популярних сьогодні пристроїв VR.

Крім того, щоб кожен охочий зміг протестувати додаток Chornobyl VR Project буде створений спеціальний шоу-рум (який діятиме ще протягом двох тижнів після прем’єри) з відповідним обладнанням.

Цей проект має на меті започаткувати польсько-українську співпрацю в галузі VR/IT та стати основою для майбутніх спільних проектів у цій сфері. Крім того, Chornobyl VR Project може дати імпульс для швидкого розвитку технології VR в Україні.

Читати за темою: Центр Вроцлава перетворився на маленький Львів

«Цей проект – міжнародний і зроблений віртуальний музей був, перш за все, для іноземців, щоб ознайомити їх із масштабом чорнобильської трагедії та підвищити рівень обізнаності на цю тему. Розробники Chornobyl VR projekt хотіли, щоб кожен охочий зміг побувати в зоні відчуження, побачити її на власні очі й за допомогою інтерактивної подорожі дізнатись найважливіші факти про неї, познайомитись з людьми, яких вона не оминула. Як на мене, їм це вдалося. Сподіваємося, що відвідувачі познайомляться з новітньою технологією VR, зросте обізнаність про чорнобильську аварію та усвідомлення її масштабу. Також надіємося, що вдасться фінансово підтримати людей, які постраждали на ЧАЕС, оскільки розробники частину коштів з продажу аплікації передадуть на підтримку чорнобильців. Всесвітня прем’єра відбудеться в Києві, далі ми поїдемо іншими регіонами України, а потім презентації відбудуться в інших країнах світу», – зазначає співорганізатор проекту, Наталка Панченко, президент Фундації «Євромайдан Варшава», координатор проектів у Фундації «Відкритий діалог».

Всіх, хто прагне познайомитись з Chornobyl VR Project, запрошуємо з 26 квітня по 10 травня в Музей історії міста Києва (вул. Богдана Хмельницького 7).

Трейлер Chornobyl VR Project

Поділитись

Коментарі закріті