Global Ukraine News

Команда Львівського національного університету перемогла у Чемпіонаті Південно-Східної Європи з командного програмування

Извините, этот текст доступен только в “Украинский”. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

21 жовтня у Вінниці стартували змагання серед програмістів за кубок Всеукраїнської олімпіади зі спортивного програмування ACM-ICPC. Це — фінал України та, водночас, півфінал світу, адже переможці  поїдуть на всесвітні змагання, фінал яких відбудеться у Південній Дакоті 20-25 травня 2017 року.

Конкурс  відбувався паралельно в Вінницькій та Бухарестській політехніці та зібрав близько 50 команд, що представляли 6 країн: Болгарію, Македонію, Україну, Румунію, Сербію, Туреччину і Україну. У Вінницькому національному технічному університеті зібралося 138 учасників з усієї України, 46 команд. А перемогу отримала команда Львівського національного університету імені Івана Франка.

Читайте за темою: Огляд ІТ-фестивалю DE:CODED 2016

«Вже багато років в Чемпіонаті Південно-Східної Європи з командного спортивного програмування (який водночас є півфіналом Чемпіонату світу) лідирують саме українські команди. Але ніколи не відомо, яка саме команда переможе, адже сильних команд в Україні — достатньо. Цього року впевнену перемогу здобула команда Львівського національного університету: вони вирішили на одну задачу більше, ніж найближчі суперники. Львівська команда була одним із фаворитів змагання, оскільки один з її учасників, як і тренер команди, є чинними бронзовими медалістами фіналу Чемпіонату світу. Але, попри це, інтрига трималася до самого кінця. Найближчими до перемоги, окрім команди Львова, були також команди КНУ (Київ), ПНУ (Івано-Франківськ), ДНУ (Дніпро), УжНУ (Ужгород) та ХПІ (Харків)», — розповідає Остап Коркуна, випускник Львівського національного університету імені Івана Франка, золотий медаліст Чемпіонату Світу ACM ICPC 2008 року, а зараз інженер-програміст компанії Facebook. Зазначимо, що компанія Facebook виступає партнером і спонсором півфіналу Чемпіонату Світу ACM ICPC у Вінниці з 2011 року.

За словами пана Остапа, відповідно до традицій змагання ICPC, за одну годину до завершення таблицю результатів заморожують, тож команди та вболівальники, таким чином, не бачать результатів інших команд і інтрига зберігається аж до остаточного оголошення результатів. Протягом останньої години ЛНУ зробили ще одну задачу, закріпившись на першій сходинці. Команді УжНУ вдалося розв’язати ще дві задачі і впевнено вийти на другу позицію в загальному заліку. На третій сходинці опинилася команда КНУ, яка хоч і не розв’язала нічого протягом останньої години, але за рахунок вдалого старту і малої кількості невдалих спроб, випередила інші команди з тією ж кількістю розв’язаних задач. 4-6 місця зайняли команди Румунії та Туреччини (які брали участь у змаганні з Бухареста, паралельно з Вінницею).

Читайте за темою: Остап Коркуна: Для українців в Каліфорнії важливо було згрупуватись, а людям в Україні відчути підтримку за тисячі кілометрів від них

«Отже, за результатами змагання три українські команди поїдуть на фінал Чемпіонату світу з командного спортивного програмування, який цього сезону відбудеться в США у травні 2017 року. Тепер попереду у команд-фіналістів ще більш напружені тренування, а нам з вами залишається вболівати і сподіватися, що українська скарбничка медалей поповниться! Наразі в України — 2 золота, 2 срібла та 2 бронзи за підсумками попередніх років (щороку за результатами фіналу вручають по чотири комплекти медалей кожного номіналу)», — зазначив Остап Коркуна.

Фото взяте з Facebook-сторінки Остапа Коркуни

Міжнародна студентська олімпіада з програмування (ACM/ICPC або ICPC) — найбільша студентська командна олімпіада з програмування. Чемпіонат проводиться під егідою Асоціації обчислювальної техніки (ACM). У різний час спонсорами змагань ставали такі компанії, як Apple, AT&T і Microsoft, проте з 1997 року по теперішній час генеральним спонсором є компанія IBM.

До складу Південно-Східного Європейського регіону, окрім України, також входять: Болгарія, Греція, Ізраїль, Молдова, Чорногорія, Македонія, Румунія, Сербія та Туреччина. Щороку, за підсумками півфіналу, регіон делегує 2-4 найкращі команди на фінальний турнір.

Олімпіада проводиться на кількох рівнях. Багато університетів проводять внутрішні змагання, щоб визначити своїх представників на регіональному рівні. Потім проводяться регіональні олімпіади, переможці яких відправляються на фінальний етап світової першості. У регіональних змаганнях один університет може бути представлений декількома командами, але на фінал може вирушити лише одна команда від університету. GU

Share.

Comments are closed.