Global Ukraine News

Іноземні ЗМІ про Україну: трагедія в Калинівці та злочини сталінізму

Извините, этот текст доступен только в “Украинский”. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Автор: Марта Олійник-Дьомочко, редактор Global Ukraine News

Моніторинговий проект «ОКО» щоденно відслідковує статті в закордонних інтернет-виданнях, в яких йде мова про Україну. Окрім посилання на статтю, проект фіксує і рівень суспільного резонансу, який вираховується програмою на основі «вподобайок», репостів та коментарів у соціальних мережах.

Користуючись цим інструментом, Global Ukraine News вирішив дізнатися, які ж англомовні статті про Україну у період з 23.09 по 28.09.2017 набрали найбільше розголосу. Одразу зазначимо, що серед статей на схожу тематику ми вибирали лише одну, яка була найбільш «популярною» в мережі.

Основні інформаційні приводи для публікацій стосувалися шахрайської онлайн-любові, вибухів в Калинівці та злочину Голодомору.

Трагедія онлайн-любові

«Англієць приголомшений: українська «Інтернет-дівчина» не змогла прибути до Великобританії після того, як він переказав їй 1600 фунтів стерлінгів» пише The Sun з резонансом 1196 пунктів.

Читайте за темою: Іноземні ЗМІ про Україну: авіапровал, втручання у вибори 2.0. та членство в НАТО

Стаття розповідає про онлайн-роман англійця та українки з Луганська, яка виявилася шахрайкою. Колін Орр продав свою гітару та ноутбук, щоб оплатити політ українки Ольги Марченко до Великобританії, жінка зізнавалася британцю в коханні та розповідала, що мріє переїхати з охопленого війною Луганська.

Проте Ольга не з’явилася в аеропорту 1 липня. Правоохоронці встановили, що паспорт, фото якого йому надіслала українська кохана, є справжнім документом. Але його володарка не перетинала кордон Великобританії.

Вибухи в Калинівці

Вибухи в Калинівці були частою темою для закордонних ЗМІ, публікації набирали високий показник резонансу: Reuters (2852), Radio Free Europe/Radio Liberty (2131), Aljazeera (1976). Найбільш резонансними були два матеріали на Daily Mail, які набрали 3588 та 3448 пунктів резонансу.

Читайте за темою: Як розповідати про Україну

Україна підозрює, що російські безпілотники, що скидають гранати, викликали масові вибухи боєприпасів, які призвели до евакуації 30 тисяч людей зі своїх будинків, пише видання. У вівторок ввечері загорівся український армійський склад зброї, що містив 188 000 тонн боєприпасів, на складі біля Вінниці головним чином зберігаються боєприпаси для кількох ракетних установок, додають автори статті.

Сталінські злочини проти України

«Голодомор – війна Сталіна з Україною» пише The Economist з резонансом 1023 пункти. Матеріал присвячено новій книзі Енн Епплбаум про злочини Радянського Союзу. За її словами, приблизно 4 мільйони випадків смерті від голоду в 1932 та 1933 роках були спрямовані на знищення українських національних устремлінь.

З розпадом Радянського Союзу в 1991 р. вчені отримали доступ до величезної кількості історичних документів, причому не менш важливі з них — у новоствореній Україні. Найпотужніші уривки книги вказують на моральну деградацію, яка виникла внаслідок стійкого голоду, оскільки сімейна солідарність та сільські традиції гостинності зникали перед лицем бажання їсти. Пані Епплбаум, відома своїми різкими критичними попередніми книгами про сталінські ГУЛАГи та радянізацію Східної Європи після Другої світової війни, сміливо припускає паралелі між сталінською війною та кампанією Володимира Путіна в Україні сьогодні, йдеться у статті.

Читайте за темою: Україна в дзеркалі мексиканської преси: травень 2017 року

Такими були найрезонансніші матеріали про Україну. В цілому, матеріали мали негативний сентимент. Позитивним моментом є відсутність матеріалів російської пропаганди у вибірці, проте і різноманіття тематик за вибраний період не спостерігалося. GU

Share.

Comments are closed.