Global Ukraine News

Публічна дипломатія в Малайзії: інтерв’ю з представниками Ukrainian Cultural Association

Інший дуже важливий факт – українські емігранти створюють асоціації, розповідають про Україну та її традиції, долучають митців та людей, яким не байдуже майбутнє України. В багатьох випадках еміграція сприяє тому, що про Україну чують за її межами.

GU: Яка Ваша мотивація організовувати, просувати, популяризувати якимось чином Україну?

Любов: Для мене дуже важливо, щоб моя дитина усвідомлювала та знайомилась зі своїм корінням, походженням, історією. Я маю мрію, щоб більше іноземців приїжджали в Україну та відкривали для себе красу людей, природи, культури.

Читайте за темою: Публічна дипломатія в Лондоні: інтерв’ю з Мариною Песенті

GU: Наскільки велика російська пропаганда у Вашій країні?

Любов: У квітні, одразу після псевдореферендуму в Криму, російське посольство проводило круглий стіл та обговорення на тему кризи в Україні. Звичайно, українців та представників українського посольства на цей захід не запросили.

Ми з моєю знайомою випадково дізнались про захід. Серед учасників були місцеві ЗМІ, блогери, студенти-політологи. Ми прийшли, сіли в першому ряду. Якось все-таки дали слово нашому послу (він сам напросився на сцену, організатори не знали, що він є в залі).

Після офіційного виступу розпочалась сесія питань-відповідей. І тут спочатку на сцену вийшла я, щоб розпитати про факти замовчування вбивства та переслідування кримських татар та інші речі (я сама родом з Феодосії, в кінці 2015 року мої батьки вимушено переїхали в Кам’янець-Подільський). Трохи вдалось показати правду учасникам цього заходу. Але хто знає, скільки ще таких заходів проводили.

GU: Як ставляться жителі та медіа до подій в Україні?

Учасники УКА: Декілька років тому Україну знали як Росію і багато хто при знайомстві з українцями вперше дізнавався про Україну. А дехто чуючи слово Ukraine асоціював з UK (United Kingdom, Великобританія).

У Малайзії є свої події, які цікавлять місцеве населення значно більше. Але є багато ерудованих людей, які знають про український спорт, політику та ситуацію на Донбасі і спостерігають за подіями.

На жаль, атака на  Боїнг 777 додала Україні негативних вражень. Але треба зазначити, що малайзійці – дуже толерантна нація, без доказів вони не будуть робити висновків. Тепер всім чітко зрозуміло, хто відповідальний за цю трагедію.

Читайте за темою: Народна дипломатія в Іспанії: інтерв’ю з Христиною Грищук

Важливим фактором є плідна робота Посольства України в Малайзії. Ми пишаємося, що команда Посольства докладає усіх зусиль, щоб про Україну та її потенціал дізналося якнайбільше людей. У Малайзії є талановиті та ерудовані українці. Разом ми будемо працювати на підтримку та розвиток українських традицій. GU

1 2 3
Share.

Comments are closed.