Global Ukraine News

Освітній проект «Відкривай Україну»: стань супергероєм – зміни своє місто

Desculpe, este conteúdo só está disponível em Ucraniano. Por uma questão de conveniência para o utilizador, o conteúdo é mostrado abaixo no idioma alternativo. Pode clicar na ligação para alterar o idioma activo.

«Відкривай Україну» – освітній гейміфікований проект для підлітків з малих міст України, який навчатиме прояву активної громадянської позиції та реалізації суспільно-корисних проектів.

Мета проекту – створити середовище для розвитку підлітків малих міст України, у якому вони набудуть необхідних компетенцій для реалізації командою ідеї власного проекту у своєму місті. Створені умови допоможуть підлітку перейти у відповідальне життя свідомого громадянина України.

Сьогодні після школи майже всі активні випускники їдуть із малих міст – до обласних центрів, столиці або за кордон. Вдома вони не бачать перспективи для розвитку. А щоб розбудувати та покращити власний дім, підліткам не вистачає віри у себе та свої сили. Саме це засновники проекту і прагнуть змінити.

Читайте за темою: Де можна вивчити іноземні мови безкоштовно?

«Ми нарахували в Україні 270 малих міст (з населенням 10-250 тис., за виключенням обласних центрів), у яких ми пропонуємо підліткам спробувати змінити себе і своє оточення. У кожному з цих міст від 6 до 32 шкіл, від кожної з яких ми запрошуємо одну команду, тому, загалом, ми плануємо участь 1000-1500 команд. У кожній команді буде 16 осіб: по 3 учня з 7, 8, 9, 10, 11 класів та вчитель-модератор», – зазначають автори проекту.

Завдання кожної команди та проекту  – зробити життя кращим. Перший етап – знайти проблеми у власній школі та вирішити одну з них. Другий етап – змінити на краще своє місто. І в результаті – навчитися змінювати себе і світ.

Проекти на кожному з етапів можуть мати шість основних напрямків: навколишнє середовище, здоровий спосіб життя, медійний напрямок, соціальний напрямок, урбаністика, культура і мистецтво.

У процесі виконання проектів учасники отримають потужну програму навчання:

  • Робота в команді: розподіл ролей, відповідальність, домовленості; вміння слухати і чути та налагоджувати взаємодію.
  • Критичне мислення: задавати правильні запитання та орієнтуватись у сучасному інформаційному просторі.
  • Системне мислення: комплексно бачити світ та розуміти складні взаємозв’язки.
  • Робота з ідеями: креативні техніки, які дозволяють ефективніше генерувати і відбирати творчі вирішення будь-яких проблем.
  • Профільні знання: вміння навчатись і глибоко зацікавлюватися темою, з якою працюєш; конкретні знання з напрямку, який команда обрала для проекту.
  • Проектний менеджмент: постановка цілей, структурування процесу та встановлення проміжних дедлайнів, робота з ресурсами.
  • Комунікації: вміння представити проект широкому загалу; формулювання думок, розуміння аудиторії, вибір способів комунікації, стилю та ключових повідомлень залежно від аудиторії.
  • Суб’єктність та незалежність: самостійно оцінювати себе та свої результати, не залежати від сторонньої оцінки.

За словами організаторів, навчання органічно вплетене у процес реалізації проектів та працює на базі гейміфікованої онлайн-платформи.

Читайте за темою: Українка вразила Instagram десертами, виготовленими на 3D-принтері

Команди, які реалізували проекти у місті, представлять їх на фестивалях у своїх обласних центрах. Учасники зможуть поділитися своїми досягненнями та показати гостям, що і як вони змінили у власному місті.

На фестивалях буде обрано обласних фіналістів – загалом 24 команди, які приїдуть до Києва та отримають додаткові навчальні сесії. Фіналісти позмагаються за можливість стажування за кордоном для вивчення міжнародного досвіду розвитку міст.

Для повної реалізації проекту необхідні певні кошти, а тому усі бажаючі фінансово підтримати проект мають таку можливість на BiggggIdea.

До реалізації проекту вже долучилися партнери: Міністерство освіти і науки України, Креативна академія iWonder Києво-Могилянської Бізнес Школи, Майкрософт Україна, Європейська Бізнес Асоціація та інші. Реєстрація для  майбутніх учасників розпочнеться 29 вересня 2016 року. GU

Share.

Comments are closed.