Global Ukraine News

«Світлиця» – український культурно-освітній центр у Португалії

Тому ми дуже раді, що МУШ існує, адже завдяки цьому проекту ми справді можемо допомагати українцям за кордоном і словом, і ділом. Отож, не залежно від віку, на навчання до нашого центру приймаємо у будь-який час. Щодо угоди з МУШ, то заяву з усіма необхідними документами ми надсилаємо до Києва і тільки Київ приймає рішення, чи може учень бути зарахований в той чи інший час і в той чи інший клас. Зазвичай заяви на зарахування до МУШ потрібно подати до 15 жовтня, але якщо дитина переїхала до Португалії посеред навчального року і має всі необхідні документи, вона спокійно може продовжувати навчання у нас в тому класі, в якому вчилася в Україні.

GU: Який викладацький склад? Які методики вони використовують?

Любов Тадеївна: На сьогодні у «Світлиці» працює 9 педагогів (3 початкова освіта, 5 предметників та хореограф). Усі наші вчителі мають вищу педагогічну освіту. Дехто пропрацював учителем в Україні багато років, хтось із  вчителів вже має досвід роботи при інших закордонних українських центрах у Португалії, а минулого року прийняли до свого колективу молоду вчительку початкових класів, яка щойно закінчила ВУЗ та переїхала до Португалії, і я була вражена наскільки швидко вона зуміла організувати свій клас.

Галина Павлівна: Щодо методик, то для нас найважливіше – створити атмосферу, в якій дитина почувається вільно: не боїться висловити свою думку, не соромиться помилитися чи виглядати смішною і може поставити вчителю будь-яке запитання. Така атмосфера у школі допомагає знайти до кожного учня індивідуальний підхід і зрозуміти, як зацікавити дитину вчитися. Цьому сприяють також маленькі класи, де вчитель дійсно може приділити увагу кожному учню. Завданням школи є навчити дітей не просто відтворювати знання, але і вміти їх застосовувати, адже ми готуємо дітей не до розв’язування кросвордів, а до дорослого, самостійного життя, тому найважливіше, що ми повинні зробити – це допомогти їм реалізувати свій потенціал. Кожен педагог використовує свої методи навчання в залежності від дисципліни, від віку дітей. І, звісно, важливо не залишати батьків поза навчальним процесом. Якщо учитель, батьки і дитина працюють разом, то матимемо хороші результати.

GU:  Чи є позакласні заняття для дітей? Можливо танці чи творчі гуртки?

Любов Тадеївна: У позакласний час діє танцювальний гурток. Діти танцюють гопак, вальс, польку, сучасні танці. Також є вокальні групи для дітей і дорослих, де ми навчаємо українських народних пісень, колядок, щедрівок, патріотичних пісень про Україну. Займаємось рукоділлям: дітки виготовляють різноманітні аплікації, вітальні листівки, витинанки, у святкові періоди сніжинки, писанки, крашанки.

GU: Які українські свята відзначаються у закладі? Які заходи організовуються?

Галина Павлівна: У нашому центрі щорічно святкуємо День Св. Миколая та День матері і, звичайно, свято Першого та Останнього дзвоника, але крім цих незмінних свят кожного навчального року намагаємось організовувати щось нове. Вже у нас були вечорниці з народними піснями, українське весілля за стародавніми звичаями, ставили комедійну п’єсу «За двома зайцями» Михайла Старицького, «Назара Стодолю» до Шевченківських днів. Цього року, 29 жовтня, початкова школа виступить з «Осіннім ярмарком», а старшокласники, дещо забігаючи наперед, з невеличкою сценкою до Дня української мови, що відзначається 9 листопада. Постійно проводимо відкриті уроки та виховні заходи присвячені Дню захисника України, вшануванню пам’яті жертв Бабиного яру, Голодомору, героїв Небесної Сотні, героїв Крут, трагедії на ЧАЕС. Завжди святкуємо День народження Тараса Шевченка. Минулого року провели чудовий відкритий урок до 150-ліття Андрія Шептицького.

Наші вчителі справжні ентузіасти, тому у «Світлиці» завжди відбувається щось цікаве. Наприклад, 5 листопада вчитель математики проводить відкритий урок про місце геометрії у світі, що нас оточує. На ці відкриті уроки ми запрошуємо усіх бажаючих, а не лише членів спільноти.

Любов Тадеївна: Також «Світлиця» бере активну участь у позашкільних заходах. Ми співпрацюємо із Українською Греко-Католицькою Церквою Різдва Пресвятої Богородиці, що знаходиться в приміщенні церкви Святого Мартина у м. Сінтра, радуємо парафіян своїми виступами на свято Св. Миколая, День Незалежності України, День матері та Великдень. Людям дуже подобаються наші виступи і вони з нетерпінням чекають, коли до церкви завітає «Світлиця». Окрім цього у нашому центрі проводиться навчання з Катехизму УГКЦ для тих, хто бажає приступити до Першого Причастя. Наголошую, що це виключно за бажанням батьків і дітей. Школа є світським інститутом, тому про жоден примус не може бути мови. До того ж у нас є діти і з православних родин. Ми з повагою ставимось до усіх віросповідань.

Читати за темою: Британська шкільна освіта загадкового Катару

GU: Яке, на Вашу думку, головне завдання «Світлиці»?

Любов Тадеївна: Як український культурно-освітній центр, ми ставимо собі за мету надавати якісну українську освіту за кордоном, виховувати в дітях любов і повагу до України, не забувати наші звичаї і традиції, а також популяризувати і розвивати модерний образ української культури. Не менш важливо бути тим місцем, де збираються українці, щоб відчути себе вдома.

GU: Які враження батьків та діточок від Вашого навчального закладу? Плани на майбутнє?

Любов Тадеївна: В нас є дітки, які не можуть дочекатися суботи, щоб іти до української школи. Для нас найбільша радість знати, що діти люблять «Світлицю». Батьки дуже задоволені, бо бачать результати навчання і знають, що діти тут доглянуті і щасливі.

Галина Павлівна: Плануємо і надалі розвиватись. Процитую Богдана Гаврилишина: «Вчитися, мріяти, діяти. З ентузіазмом, оптимізмом, захопленням». GU

 

1 2
Share.

Comments are closed.