Global Ukraine News

Найкрутіші українські перемоги: підсумки 2016 року

Desculpe, este conteúdo só está disponível em Ucraniano. Por uma questão de conveniência para o utilizador, o conteúdo é mostrado abaixo no idioma alternativo. Pode clicar na ligação para alterar o idioma activo.

Автор: Марта Дьомочко, редактор Global Ukraine News

2016 рік добігає свого завершення. І в передноворічний час кожен з нас підбиває підсумки прожитого року, будує плани на майбутнє. A Global Ukraine News вирішив підбити підсумки позитивних проривів українців під час 2016 року.

Одразу зазначимо, що перемог українських, як великих, так і менших, цього року було чимало, а тому охопити їх усіх – просто не можливо. А тому в цій підбірці ми виокремили ті, які, на нашу думку, були найбільш резонансними. Отож, пропонуємо Вам згадати ті позитивні події, які тішили нас протягом року, що минає.

Тріумфальна пісенна перемога

Цього року в українців по всьому світу був чи не найбільший привід для гордості, який пролунав на увесь світ. Мова про тріумфальну перемогу української співачки Джамали на пісенному конкурсі Євробачення. І це після того, як трохи більше 10-ти років тому перемогу здобула українка Руслана.

Джамала привернула увагу до українського питання в травні цього року піснею про Крим, яка нагадала знову усьому світові про складну долю кримських татар. У 2017 році Євробачення буде проведене в Україні, Джамала подарувала Україні надзвичайний шанс показати іноземцям, які приїдуть дивитися конкурс, журналістам, які його висвітлюватимуть, Україну зсередини, як розвинену, сучасну, креативну країну, продемонструвати сучасні міста та нову культуру.

Читайте за темою: «На кухні у Берліні вранці чути Джамалу», — засновниця Global Ukraine Віолета Москалу

Найбільша українська «Мрія»

Найбільший та найпотужніший транспортний літак – українська «Мрія», створена київським КБ імені Антонова – прикував до себе у травні увагу десятків тисяч жителів різних країн світу. Адже «Мрія» приземлилася у Празі (Чехія) 10 травня, де до літака завантажили генератор з супроводжуючим обладнанням загальною масою 130 т. З цим багажем «Мрія» відправилася до австралійського міста Перт, тобто здолала відстань більш як 15 тисяч км.

Цілий тиждень прихильники авіації з хвилюванням спостерігали за польотом українського вантажного літака АН-225 «Мрія», а тисячі людей зібралися вздовж паркану аеропорту подивитися на цю унікальну подію.

Читайте за темою: Надзвичайне відео про українську «Мрію» створили американці

А після австралійського вантажу, «Мрія» виконала ще один комерційний рейс з Лейпцига до Абу-Дабі. А згодом стало відомо, що Держпідприємство «Антонов» розглядає можливість запуску серійного виробництва найбільшого в світі літака.

«Золото» повернеться додому

Перед завершенням року українці отримали ще одну чудову новину: 14 грудня окружний суд Амстердама виніс переможний для України вердикт, згідно з яким колекцію експонатів з кримських музеїв, відому як «скіфське золото», буде повернуто Україні.

Конфлікт навколо експонатів кримських музеїв виник через анексію Криму Російською Федерацію. Виставка «Крим – золотий острів у Чорному морі» виставлялася в музеї Алларда Пірсона (Нідерланди) та була сформована з колекцій п’яти музеїв, один з яких знаходиться у Києві, чотири – в Криму. Після завершення виставки кримські музеї, які наразі підпорядковуються російській владі, вимагали від Нідерландів повернути експонати їм. Проти цього виступила українська сторона.

Читайте за темою: Повернення «скіфського золота» – перші кроки до повернення Криму

Нідерландська сторона, попри надані раніше гарантії, заявила про неможливість повернення кримських експонатів Національному музею історії України, який був визначений їх зберігачем, мотивуючи відмову можливими претензіями з боку кримських музеїв. І ось 14 грудня справедливість було відновлено. За даними Міністерства культури України, мова йде про повернення 565 музейних предметів, 2111 одиниць зберігання. Їхня загальна страхова вартість – 1 млн 438 тис. 625 євро.

Читати далі

1 2 3
Share.

Comments are closed.