Global Ukraine News

Українська діаспора в Португалії провела маніфестації з нагоди третіх роковин Майдану

Desculpe, este conteúdo só está disponível em Ucraniano. Por uma questão de conveniência para o utilizador, o conteúdo é mostrado abaixo no idioma alternativo. Pode clicar na ligação para alterar o idioma activo.

У португальських містах: Лісабоні, Бразі, Порто, Фару та Евора пройшли мітинги-реквієми вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні.

Читати за темою: У Римі українці та італійці вшанували пам’ять Небесної сотні 

Поряд з цим, на мітингах було оприлюднено і прийняте спільне звернення від української громади в Португалії до Президента Республіки, Президента португальського парламенту та депутатів. Про це повідомив голова Спілки українців Португалії, Павло Садоха на своїй сторінці у Facebook.

Звернення є відповіддю на заяву лівих політичних партій які на засіданні 17.02.2017 року, засудили прийнятий у 2015 році Закон України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки».

На думку українців у Португалії, ця заява є потуранням агресору, тобто Росії, у її агресії проти України. Українська громада Португалії закликає португальський парламент утримуватись надалі від будь-яких заяв чи односторонніх засуджень.

Документ підписаний від імені Спілки українців Португалії та 13-ти її регіональних відділень. GU

Текст звернення:

«Шановний пане Президенте Португальської Республіки,
Шановний пане Президенте Парламенту Португальської Республіки,
Шановні пані та панове депутати Парламенту Португальської Республіки!

Минулої п’ятниці, 17 лютого 2017 року, Парламент Португальської Республіки прийняв Резолюцію в якій засудив заборону Комуністичної партії України (Закон України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки», 2015р.).
Резолюція була запропонована депутатами Комуністичної партії Португалії (PCP) і підтримана Соціалістами (PS), Лівим блоком (BE), Партією Зелених (PEV). Проти голосували Соціал-демократи (PSD) та Християнсько-демократичний Союз (CDS-PP). В прийнятому тексті говориться, що Закон України від 2015 року про Заборону Комуністичної партії є антидемократичним і протирічить міжнародним конвенціям.
Шановні панове!
Українці, що проживають в Португалії (громадяни Португалії і в статусі мігрантів) і є законослухняними громадянами які несуть спільну відповідальність за розвиток і благополуччя цієї гостинної країни переконані, що не було жодної гострої необхідності втручатися Парламенту Португальської Республіки у внутрішні справи незалежної країни – України, яка останні три роки потерпає від незаконної анексії та окупації своєї території і військової агресії (в тому числі гібридної війни) з боку Російської Федерації.
Хочемо нагадати, що стаття 37 Конституції України передбачає заборону створення і діяльність політичних партій та громадських організацій, чиї статутні цілі або дії яких спрямовані на ліквідацію незалежності України, конституційного ладу, порушення суверенітету і територіальної цілісності України.
Іншим Законом України «Про політичні партії в Україні», зокрема, статтею 5, встановлена заборона на створення і діяльність політичних партій, якщо їх цілі або програмні дії спрямовані на усунення суверенітету та незалежності України.

Загальновідомо, що з 16 березня 2014р.  Кримський півострів, невід’ємна територіальна частина суверенної України, був незаконно окупований військовими підрозділами і анексований Російською Федерацією. Псевдо референдум не визнала абсолютна більшість країн світу, що визначено постановою № 68/262 Генеральної Асамблеї організації Об’єднаних Націй. З квітня 2014 року Східні території континентальної України стали об’єктом військової агресії з боку Російської федерації через «гібридну війну» за підтримки місцевих сепаратистів, деякі з яких належали до структур і місцевих лідерів Комуністичної партії України.

14 червня 2014 року Служба безпеки України (СБУ) надала Міністерству юстиції України документи з доказами незаконної діяльності Комуністичної партії України і її представників. Доказова база звинувачень налічувала близько 120 сторінок, окрім відео і аудіо даних. Зокрема, документи засвідчували безпосередню і активну участь представників Комуністичної партії України в діях, які призвели до окупації Криму Росією. Представники партії були залучені до поставок летальної зброї та фінансування терористів в східних регіонах України, допомозі в організації незаконних референдумів на Кримському півострові, Луганській і Донецькій областях. На додаток, були надані документальні свідчення безпосередньої участі Комуністичної партії України в збройних діях проти Збройних Сил України.
Крім того, 23 липня 2015 року Міністерство юстиції України затвердило юридичний висновок з приводу невиконання Комуністичною партією України Закону «Про засудження тоталітарних комуністичного і націонал-соціалістичного (нацистського) режимів в Україні і заборони використання їхньої символіки». Будучи жертвою двох найбільших тоталітарних режимів двадцятого століття, радянського комунізму і нацизму, Україна повністю підтримала Празьку декларацію про європейське сумління і комунізм, яка, в свою чергу, отримала схвалення Європейського парламенту, зокрема, у своїй резолюції про європейську совість і тоталітаризм Організації з безпеки і співробітництва в Європі.

Нарешті, 16 грудня 2015 року Адміністративний суд м. Києва завершив судове слухання на прохання Міністерства юстиції України про заборону Комуністичної партії України. Процес проходив в присутності Омбудсмена з прав людини Верховної Ради України. Суд задовольнив прохання Міністерства юстиції в повному обсязі  про заборону діяльності Комуністичної партії України, внаслідок чого КПУ та інші прокомуністичні групи і організації перестали брати участь і впливати на виборчий процес, починаючи з 24 липня 2015 року.

Високоповажний пане Президенте,
Голова Парламенту Португальської республіки,
Шановні панове депутати!

Кожна європейська країна має свою власну історію, пройшла через свій власний колоніальний досвід і по-різному пов’язана колоніальним минулим. Україна є країною з молодою демократією, яку протягом 350 років контролювала іноземна колоніальна влада – Російська імперія. Після короткого періоду дії 1-ї Республіки соціалістичного натхнення (1917-1920) знову була брутально окупована більшовицькою
Росією, в майбутньому СРСР.

Беручи до уваги складне історичне минуле і сьогодення України, українська громада в Португалії закликає Парламент Португальської Республіки уникати подібних заяв, чи одноосібних звинувачень, що не збагачують дружні відносини між країнами, але можуть кидати тінь непорозумінь.
Накінець, від імені української громади Португалії і діаспори засуджуємо і не сприймаємо заяву Португальського Парламенту в час, коли Україна найбільше потребує міжнародної підтримки, щоб зупинити російську військову агресію.
Вважаємо, що легковажне голосування депутатами від PS, PSP, BE та PEV насправді спрямоване на оправдання російської окупації української території. Така заява є допомогою агресору, а не країні, що захищається від військового втручання.

З повагою,

Спілка українців у Португалії,
Голова – Павло Садоха,
Осередок Спілки у Лісабоні,
Голова – Ольга Петрів-Ферейра,
Осередок Спілки в Агеді,
Голова – Надія Уманська,
Осередок Спілки у Віла Нова де Гая,
Голова – Альона Смертіна,
Осередок Спілки в Лейрії,
Голова – Юл
ія Григор’єва,
Осередок Спілки у Сантьяго де Касень,
Голова – Василь Сеньків,
Осередок Спілки у Калдаш ду Раїнья,
Голова – Марія Рякова,
Осередок Спілки в Абрантеші,
Голова – Юл
ія Балюк,
Осередок Спілки в Лагоші,
Голова – Роман Пристай,

Осередок Спілки у Бразі,
Голова – Валентина Бикова,

Осередок Спілки в Фуншалі,
Голова – Мар
ія Черкас,
Осередок Спілки у Візео,
Голова – Андрій Дякун,
Осередок Спілки у Сантарені,
Голова – Тетяна Тарнавська,

Осередок Спілки у Марія Гранде,
Голова – Надія Шкуро,
Асоціація «UPE – Соціально-культурний Лузо-Український Центр»,
Голова – о. Василь Бундзяк,
Асоціація «Джерело Світу»,
Голова – Борис Кучерас,
Спілка українців Алгарве,
Голова – Ігор Корбиляк,
Асоціація «Піраміди слів»,
Голова – Мирослава Мартинюк,
Культурно-освітній Центр «Дивосвіт»,
Директор – Влада Кияк,
Культурно-освітній Центр імені Тараса Шевченка м. Фаро,
Директор – Наталя Дмитрук,
Культурно-освітній Центр «Оберіг»,
Українська Кирило-Мефодіївська школа, м Брага,
Директор – Олена Двойнікова,
Директор – Уляна Кучерас,
Українська громада міста Албуфейра.»

Share.

Comments are closed.