Global Ukraine News

У Києві презентували перший том “Великої української енциклопедії” 

Desculpe, este conteúdo só está disponível em Ucraniano. Por uma questão de conveniência para o utilizador, o conteúdo é mostrado abaixo no idioma alternativo. Pode clicar na ligação para alterar o idioma activo.

У Києві презентували перший том “Великої української енциклопедії” (ВУЕ) – першої універсальної енциклопедії в умовах незалежної України.

На цьому наголосила керівник проекту створення ВУЕ, директор Державної наукової установи “Енциклопедичне видавництво” Алла Киридон під час презентації у Великому конференц-залі НАН України.

Вихід ВУЕ – це справа історичної ваги. Це – амбітний проект, який є інтелектуальною візитівкою нації. Ця енциклопедія має універсальний характер. Концепція полягає в тому, щоб подати концентровані, систематизовані знання з усіх галузей. Дотепер в Україні з таких видань була лише Українська радянська енциклопедія“, – наголосила пані Киридон.

Читайте за темою: У Брюсселі презентували книгу про Джемілєва, щоб допомогти дітям кримських політв’язнів

Також керівник проекту зазначила, що видання в продажу не буде. Весь наклад – 1 тисяча примірників – поширюватиметься відповідно до програми Українська книга” по бібліотеках України. За півроку почне з’являтися електронна версія на сайті видавництва. 

Киридон нагадала, що ідею створення нинішньої універсальної енциклопедії озвучив у 2001 році академік Іван Дзюба на загальних зборах Академії наук. Цей проект державної ваги готувався відповідно до двох указів президента, від 2 січня 2013 року та 12 січня 2015 року. Попередньо планувалося до 2026 року видати 30 томів, але підготовка першого тому показала, що, швидше всього,  обсяги будуть значно збільшені.

Share.

Comments are closed.