Global Ukraine News

Публічна дипломатія в Ірландії: інтерв’ю з Михайлом Баскіном

Desculpe, este conteúdo só está disponível em Ucraniano. Por uma questão de conveniência para o utilizador, o conteúdo é mostrado abaixo no idioma alternativo. Pode clicar na ligação para alterar o idioma activo.

Автор: Марта Дьомочко,редактор Global Ukraine News

Проект Global Ukraine News розвиває нову глобальну мережу для більш системної співпраці українських лідерів з усього світу. Йдеться про створення комунікативної платформи, яка допоможе розвинути нові спільні проекти. Рубрика Global Ukrainians розповідає про рухи та українських лідерів глобального масштабу, їхні внески та майбутні проекти на підтримку боротьби Українського народу за свободу та за європейський вектор розвитку України. Для кращого розуміння ситуації в Ірландії, ми звернулись до глобального та проактивного  українця – Михайла Баскіна.

Михайло Баскін, активіст української громади в Ірландії

GU: Пане Михайле, розкажіть, будь ласка, трохи про себе. Як Ви переїхали до Ірландії?

Ми з дружиною Любою живемо в Ірландії понад 17 років. Потрапили сюди після того, як трохи пожили у Великобританії, перед народженням другої дитини вирішили змінити географію, бо у Лондоні дуже тяжко молодій сім’ї з 2 дітьми. Соціальні умови в Ірландії були в ті часи набагато сприятливішими. Тоді думали, що переїжджаємо на якийсь період, але, як відомо, нема нічого більш постійного, ніж тимчасове. Такі країни та їхні люди не залишають шансів не закохатися у них. Тому Ірландія стала для нас другою батьківщиною і вже, напевно, залишиться такою.

GU: Коли була заснована Ваша організація та які основні заходи?

Асоціацію українців Республіки Ірландія було засновано у 2008 році Олександром Яворським. Також він заснував українську школу і був, фактично, двигуном, який просунув і зареєстрував організацію належним чином. Також завдяки йому і його однодумцям організація стала відома у Світовому конгресі українців і серед інших причетних до діаспорянського життя організацій.

Читайте за темою: Українська публічна дипломатія в Бостоні: інтерв’ю з Катериною Малаховою

Я став одним з директорів Асоціації, після того як Олександр був змушений через роботу на деякий час покинути Ірландію. Зараз діючим головою асоціації є Микола Круцик. Головна мета Асоціації – це створювати найбільш комфортне середовище для українців, які проживають в Ірландії.

Ми проводимо заходи сімейного типу, наприклад, 30 квітня був сімейний спортивний день з призами переможцям. До нього долучилося близько 50 учасників і велика кількість глядачів. Звичайно, до значних дат в Україні також відбуваються заходи, як до радісних, так і до трагічних. Асоціація тісно співпрацює з Посольством України, бере участь у заходах, організованих СКУ.

Читати далі

1 2 3
Share.

Comments are closed.