Global Ukraine News

Україна в дзеркалі мексиканської преси: травень 2017 року

Desculpe, este conteúdo só está disponível em Ucraniano. Por uma questão de conveniência para o utilizador, o conteúdo é mostrado abaixo no idioma alternativo. Pode clicar na ligação para alterar o idioma activo.

Андрій Рижков (Andrii Ryzhkov)

У цій розвідці йдеться про образ України, що сформувався в медійному просторі трьох впливових видань Мексики в травні цього року. Видання “Ель Універсаль” знову опинилося на першій сходинці за кількістю статей з інформацією про нашу державу – на зазначений часопис припадає 14 матеріалів. “Міленіо” і “Ла Хорнада” згадали про Україну у 12 і 7 публікаціях відповідно. Нижче подається розподіл новин за відповідними рубриками.

Як бачимо, цього разу рубрики “Міжнародні відносини” і “Спорт”, які зазвичай вирізняються найбільшою кількістю матеріалів, перевершила категорія “Інше”. А все тому, що до неї було зараховано новини, пов’язані з так званою “інформаційною кризою” (про яку більш детально можна дізнатися тут). Про сентимент аналізованих статей кожної з трьох газет можна дізнатися з наступного графіка.

Читати за темою: Як українці гуртом інформаційну пожежу гасили: відлуння гібридної війни в далекій Мексиці?

Дається взнаки сплеск небажаної тональності. Слід зазначити, що усі негативні новини пов’язані зі згаданою вище “інформаційною кризою”. Водночас нейтральний сентимент, як завжди, залишається домінантним у всіх аналізованих виданнях.

У новинах рубрики “Міжнародні відносини” знаходимо, зокрема, дискурс про пошук Ангелою Меркель шляхів виходу з так званої “української кризи”. Канцлер Німеччини переконана в тому, що санкції з Росії можуть бути зняті тільки за умов виконання Мінських домовленостей. Крім того, повідомляють, що Президент України Петро Порошенко привітав новообраного Президента Франції Еммануеля Макрона і висловив сподівання, що його колега братиме активну участь у розв’язанні проблеми збройного протистояння на Донбасі в рамках Нормандської четвірки. Варто зазначити, що новопризначений французький міністр з європейських справ Маріель де Сарнез нагадала, що санкції проти РФ було введено через те, що ця країна “зробила з Кримом дещо абсолютно протиправне”, а також через дії Москви на Сході України. Макрон у свою чергу, під час зустрічі з кремлівським очільником виступив за деескалацію насильства на Донбасі, задля чого пообіцяв скликати Нормандську четвірку. Загалом, новообраний президент Франції називає речі своїми іменами, наприклад, наголошуючи на тому, що “Росія вдерлася в Україну”.

В травні Рекс Тілерсон (головний виконавчий директор і голова ради директорів нафтової корпорації ExxonMobil) мав зустріч з Лавровим, під час якої обговорювався збройний конфлікт на Донбасі. Мексиканська преса також пише про діалог Міністра закордонних справ України, Павла Клімкіна з Дональдом Трампом.

До категорії “Культура” належить, зокрема, матеріал про участь української оперної співачки Марії Назарової у культурному заході з нагоди ювілею Пласідо Домінго. Також повідомляють про участь стрічки Сергія Лозниці “Кроткая” на Каннському кінофестивалі.

У новинах категорії “Спорт” декілька разів згадують про Еліну Світоліну, а також в позитивному ключі пишуть про її перемогу над румунською суперницею. Ім’я Лесі Цуренко, української тенісистки, зазначається в одній статті.

До рубрики “Політика” зараховано по одному матеріалу видань “Ла Хорнада” та “Міленіо” про рішення українського уряду заблокувати доступ до російських соціальних мереж.

У декількох новинах категорії “Інше” згадують нашу колишню землячку Ольгу Литвиненко, яка взяла участь в конкурсі краси “Miss USA”. Дівчина емігрувала до США разом з батьками, коли їй було 3 роки. А ще пишуть про погрози від сепаратистів, що періодично надходять смс-повідомленнями на телефони захисникам Батьківщини на Сході. Також на шпальтах аналізованої преси можна знайти статтю про заборону в’їзду до України американському акторові Стівену Сігалу.

Читати за темою: Україна в мексиканських ЗМІ: квітень 2017 року

Як зазначалося раніше, всі матеріали рубрики з негативним сентиментом присвячено темі росіянина А. Макєєва, ім’я якого безпосередньо пов’язане з “інформаційною кризою”. Неправдива інформація, поширена низкою мексиканських ЗМІ у розпал інциденту наприкінці травня, нікуди не поділася з аналізованих видань. Щоправда, текст деяких статей було модифіковано. Так, наприклад, “Ель Універсаль” нині “виправдовується” тим, що першою в українці Макєєва “записала” інформаційна агенція EFE. В іншому матеріалі того ж часопису зазначається, що преса штату Кінтана Роо, де стався інцидент, називає #LordNaziRuso то росіянином, то українцем. Втім, “Ель Універсаль” у своїй іншій статті продовжує видавати російського злочинця за українця. Макєєв і досі фігурує “українцем” в одній новині “Ла Хорнада” і у двох матеріалах “Міленіо”. В одному повідомленні останнього із зазначених часописів автори нарікають на те, що не знають, до якої саме з двох націй належить #LordNaziRuso. “Міленіо” в своїй іншій статті пішов іще далі – в ній написано, що представники посольства РФ підтвердили російське громадянство фігуранта скандалу, проте сам Макєєв, буцімто, неоднаразово заявляв про свою належність до української нації. Загалом складається враження, що мексиканська журналістика має слабкі місця, вразливі для недружніх намірів недоброзичливців нашої держави.

До позитивних новин можна віднести матеріали про Валерія Зукіна, директора клініки “Надія”, про якого пишуть як про “першого медика, що використав методику лікування генетичних захворювань для допомоги безплідним подружжям”.

І наостанок, наводимо інформацію про новини, присвячені лише Україні або ті матеріали, в (під)заголовках до яких безпосередньо фігурує назва нашої держави, її територіальні складові, імена українців тощо.

Отже, цього разу майже половина проаналізованих статей присвячена якщо не безпосередньо нашій державі, то принаймні пов’язана з нею через “інформаційну кризу”. Як бачимо, у травні відбулося зростання кількості статей в рубриці “Інше” через інцидент з Макєєвим, що в цілому негативно позначилося на медійному образі України в мексиканській пресі.

Share.

Comments are closed.