Global Ukraine News

Образ України в південнокорейських ЗМІ в вересні 2017 року

Desculpe, este conteúdo só está disponível em Ucraniano. Por uma questão de conveniência para o utilizador, o conteúdo é mostrado abaixo no idioma alternativo. Pode clicar na ligação para alterar o idioma activo.

Автор: Андрій Рижков (Andrii Ryzhkov)

Ця розвідка є результатом аналізу вересневих публікацій трьох основних корейських щоденників, в яких згадується Україна. Загалом “Чосон Ільбо” згадав про нашу державу 8 разів, а “Джунґан Ільбо” і “Донґа Ільбо” – по 5 разів кожне видання. Якщо порівняти з двома попередніми місяцями, цього разу простежується суттєве зменшення відповідного контенту.

Як бачимо, найбільше інформації припадає на категорії “Спорт” та “Міжнародні відносини”. Разом з тим, помічаємо збільшення статей в рубриці “Суспільство”. Cентимент матеріалів трьох аналізованих видань цього разу було визначено як абсолютно нейтральний.

Коротко зупинимося на основному змісті новин. Повертаючись до теми ракетної програми КНДР, “Чосон Ільбо” на своїх шпальтах подає статтю про двох ув’язнених в Україні північнокорейських шпигунів, які в 2011 році були затримані за спроби вкрасти технологію на підприємстві “Південмаш”. У матеріалі, зокрема, йдеться про деякі подробиці арешту, про відбуття покарання та можливе повернення на батьківщину.

Іншою темою публікацій стало судове рішення про арешт акцій “Мотор Січ”, які перебувають у власності китайської компанії Skyrizon, через підозри про спробу перемістити активи зазначеного підприємства з України, що, ймовірно, призведе до його ліквідації.

Пишуть також про захоплення “Путіним українського Криму”, що є “порушенням домовленостей” з огляду на те, що Київ відмовився від ядерної зброї в обмін на безпекові гарантії. Таким чином, за словами авторів відповідної статті, “без сили неможливо підтримувати мир, і це є трагедією без’ядерної держави”. В іншому матеріалі зазначається про розслідування ФБР діяльності Пола Манафорта в Україні, а також про проведення Кремлем найбільших з часів вторгнення в Грузію та Україну військових навчань біля кордонів країн НАТО.

В одній зі статей рубрики “Суспільство” йдеться про діоксин та його негативний вплив на довкілля і здоров’я, де міститься згадка про отруєння зазначеною сполукою В.А.Ющенка у 2004 році. Також пишуть про неонацистські рухи в різних куточках світу, причому саме в цьому контексті згадують українську партію “Свобода”. Інша стаття присвячена стажуванню етнічних корейців з України та деяких інших країн в університетах РК на курсах підвищення кваліфікації викладачів корейської мови. А ще, за інформацією аналізованих видань, наша держава обігнала Польщу у декомунізації – зокрема, голова Українського інституту національної пам’яті В.В’ятрович звітував про те, що в Україні більше не залишилося пам’ятників Леніну.

До новин “Культури” можна зарахувати повідомлення про те, що незабаром корейські глядачі зможуть побачити чергову частину розважальної програми Grandpas over Flowers, події якої цього разу розгортаються в Україні. Варто зауважити, що зазначений медіапродукт знімають по черзі в різних країнах світу.

У галузі спорту згадують тенісистів Еліну Світоліну та Олександра Долгополова, а також пишуть про поразку ФК “Шахтар”.

І наостанок наводимо інформацію про новини, присвячені лише Україні або ті матеріали, в (під)заголовках до яких безпосередньо фігурує назва нашої держави, її територіальні складові, імена українців тощо.

Отже, цього разу з-поміж 18-ми матеріалів зі згадками про Україну лише незначна частина присвячена безпосередньо нашій державі. Йдеться про суттєве зменшення зазначеного показника у порівнянні з минулим місяцем. Таким чином, дається взнаки залежність української адженди аналізованих видань від динаміки висвітлення її у світовій пресі. GU

Share.

Comments are closed.