Global Ukraine News

Закордонні ЗМІ про Україну: відомий письменник, неймовірні жінки-військові та російські війська на кордоні

Извините, этот текст доступен только в “Украинский”. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Автор: Марта Дьомочко, редактор Global Ukraine News

Моніторинговий проект «ОКО» щоденно відслідковує статті в закордонних інтернет-виданнях, в яких йде мова про Україну. Окрім посилання на статтю, проект фіксує і рівень суспільного резонансу, який вираховується програмою на основі «вподобайок», репостів та коментарів у соціальних мережах.

Користуючись цим інструментом, Global Ukraine News вирішив дізнатися, які ж англомовні статті про Україну цього тижня (28.11-03.12.2016) набрали найбільше розголосу. Одразу зазначимо, що серед статей на схожу тематику ми вибирали лише одну, яка була найбільш «популярною» в мережі.

Основні інформаційні приводи для публікацій стосувалися: українського письменника, арки на ЧАЕС, свідчень «легітимного», навчань поблизу Криму та чудових українських жінок. Отже, пропонуємо Вам ТОП матеріалів про Україну.

Бард зі Східної України

«Бард зі Східної України, де нічого не вдається» — таку назву мав матеріал на сайті www.newyorker.com, присвячений Сергію Жадану та його роману «Ворошиловград». Матеріал зібрав 2270 пунктів суспільного резонансу та містив інформацію про письменника, короткий виклад роману та опис ситуації в Україні.

Читайте за темою: Закордонні ЗМІ про Україну: торгівля людьми, безвізовий режим та божевільні трюки пілотів

Окрема увага приділялася популярності роману «Ворошиловград» за кордоном, презентаціям в інших країнах, біографії письменника, цитуючи його слова: «Я рідко бачу своїх батьків і маю хороші відносини з моїм братом. У мене сумнівна робота. У мене достатньо фінансів, щоб підтримати спосіб життя, до якого я звик. Адже вже занадто пізно, щоб звикнути до чого-небудь ще. Я більш ніж задоволений своєю долею».

Попри те, що автори матеріалу викладають сюжет роману, цікавими є саме їхні описи Донбасу: «Розташований  в південно-східній частині України уздовж російського кордону, Донбас є постіндустріальним гірничопромисловим районом. Домінуючою мовою є російська, звичайним явищем є суржик. На початку сучасного періоду Донбас  був свого роду Диким Заходом: неприручений степ служив притулком для козаків, які втекли від польського гніту; пізніше він став домівкою для переслідуваних євреїв, релігійних меншин, розкуркулених селян, злочинців. До ХХ століття він був «політично некерованою прикордонною землею, де внутрішні прагнення до свободи, дикої експлуатації і повсякденного насильства боролися за панування». При Сталіні Донбас став місцем для стаханівського руху, ковки супер-робітників, які могли б виконати п’ятирічку за чотири роки. Сталін помер; супер-робітники зникли; Радянський Союз розпався. 1990-ті принесли мафію і олігархію до Донбасу. Донбас був свідком зростання Віктора Януковича».

Гігантська арка над АЕС

Тема Чорнобильської АЕС та арки, яка має закрити реактор, уже другий тиждень є популярною. Матеріал «Гігантська арка, диво інженерії, покрила Чорнобильську АЕС» вийшов у The New York Times та набрав 1506 пунктів резонансу.

За характером матеріал є досить інформативним, розповідає про деталі конструювання, вартість та використання арки. А також про катастрофу Чорнобиля та місто-привид Прип’ять, яке залишається непридатним для життя.

Читайте за темою: Закордонні ЗМІ про Україну: неординарні фото, «ляпас для Нідерландів» та санкції для України

«Нехай весь світ сьогодні бачить, що Україна і світ можуть зробити, коли вони об’єднуються, як ми можемо захистити світ від ядерного забруднення і ядерної загрози», — цитує видання слова Петра Порошенка.

Читати далі

1 2

Comments are closed.