Global Ukraine News

Найкрутіші українські перемоги: підсумки 2016 року

«Росія — держава-окупант»

Ще одна перемога України знаходиться у міжнародно-правовій площині: 15 листопада під час засідання третього комітету (фокусується на правах людини) Генеральної Асамблеї ООН була ухвалена резолюція «Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь (Україна)», ініційована Україною.

Головним моментом є те, що вперше в офіційних документах ООН Росія визнається державою-окупантом, а Автономна Республіка Крим та місто Севастополь – тимчасово окупованою територією. Крім того, в резолюції підтверджується територіальна цілісність України та невизнання анексії українського півострова.

Читайте за темою: Росія – держава-окупант за резолюцією ООН: що це означатиме для України?

А у грудні відбулося затвердження ухваленої резолюції на пленарному засіданні Генеральної Асамблеї ООН. Документ підтримали 70 членів ООН, проти 26. Ще 77 утримались. Співавтором резолюції стала 41 держава.

Гіркий прорив е-декларацій

До певної міри перемогою, хоч і з гірким присмаком розчарування в українських керманичах, став запуск системи електронного декларування. Після численних перешкод, запуску системи з труднощами, 31 жовтня завершився перший етап подання електронних декларацій за 2015 рік для суб’єктів декларування. Відтак понад 112 тисяч декларацій таки побачили світ і спричинили неабиякий резонанс та шок серед українців, адже яскраво продемонстрували величезну різницю між чиновниками і тими, кого вони представляють.

Деякі задекларували мільйони доларів готівкою. Інші заявили, що володіють парками розкішних автомобілів, дорогими швейцарськими годинниками, ювелірними виробами з діамантами і великими ділянками землі. Декларації ж інших дивували своєю оригінальністю.

Читайте за темою: Українська епопея «Задекларовані» – сміх крізь сльози

І хоча декларації і стали шоком для українського суспільства, адже демонстрували непомірні статки депутатів, та все ж запуск електронного декларування став справді проривом, якому так намагалися перешкодити.

Україна та Канада — ще тісніше партнерство

11 липня Україна та Канада підписали Угоду про зону вільної торгівлі. За розрахунками Мінекономрозвитку, зона вільної торгівлі передбачає зняття торговельних обмежень і повне скасування торгових мит на основні групи товарів протягом пільгового періоду 3-7 років.

Читайте за темою: Україна та Канада підписали Угоду про зону вільної торгівлі

Зокрема, відразу після набуття чинності угодою скасовуються торгові мита на рибу, зернові, вина, соки, хлібобулочні вироби, а також на одяг, металопродукцію, складники та електротехніку. Протягом 3-7 років скасовуються мита на м`ясо, яйця, овочі, молочну продукцію, а також будівельні матеріали, продукцію машинобудування, включаючи складники до літаків, автомобілі та трактори. Крім того, документ дає можливість українським і канадським компаніям брати участь у державних закупівлях обох країн.

Пожвавлення кінематографу

Протягом 2016 року в українських кінотеатрах стартував прокат 30 вітчизняних кінопрем’єр. Їх кількість зростає шостий рік поспіль. За даними Cut Insight, у 2015 році в прокат вийшло 24, в 2014 – 16, а в 2013-му – 12 українських фільмів.

Серед прем’єр цього року було чотири альманахи короткометражних фільмів, 8 документальних стрічок, 2 анімації та 16 ігрових повнометражних картин.

Читайте за темою: У 2016 році в Україні вийшла рекордна кількість українських кінопрем’єр

Українські фільми отримують і міжнародне визнання. І ось кілька прикладів. Стрічка «Подія», нідерландсько-бельгійський документальний фільм, знятий Сергієм Лозницею, потрапила до довгого списку Європейської кіноакадемії. А приз «Кращий іноземний фільм» на кінофестивалі London Crystal Palace International Film Festival отримав український фільм «Моя бабуся Фанні Каплан».

Читати далі

1 2 3
Share.

Comments are closed.