Автор: Марта Дьомочко, редактор Global Ukraine News
Ви молоді, активні та амбіційні? Мрієте змінити оточення на краще? Вірите, що саме молодь є агентами змін? Маєте власне бачення поступального розвитку суспільства та країни? Хочете представляти молодь України в Організації Об’єднаних Націй? Тоді не пропустіть свій шанс та беріть участь у програмі «Молодіжний делегат України до ООН» та представляйте молодь нашої країни в цій міжнародній організації.
Що ж за програма та в чому її важливість?
Щороку молодіжні делегати з близько 30 країн збираються у штаб-квартирі ООН в Нью-Йорку, щоб взяти участь в обговоренні молодіжних проблем в усьому світі та представляти молодь своєї країни у Генеральній Асамблеї. У межах програми молодіжні делегати долучаються до справжньої дипломатичної роботи: виступають на засіданнях, беруть участь у переговорах та працюють з Постійними представництвами своїх держав при ООН.
Читайте за темою: Навчальна програма «Про.Навички» – стань агентом змін в освіті
Активна участь молодих людей в Організації Об’єднаних Націй є важливим внеском в успішне міжнародне співробітництво. Основний принцип участі молоді в роботі Організації — поліпшення політики і програм реагування на проблеми, що стоять перед молодими людьми сьогодні. ООН зазначає, що молодь в усьому світі є одним з основних людських ресурсів для розвитку та ключовими агентами соціальних змін, економічного розвитку і технологічних інновацій.
По поверненню на батьківщину, молоді делегати часто сприяють подальшому прогресу в розробці і реалізації молодіжної політики на національному рівні та заохочують інших брати активнішу участь у розвитку своїх громад. Молодіжні делегати також поширюють інформацію та знання про роботу Організації Об’єднаних Націй для молоді в своїх країнах, що робить їх важливими акторами в просуванні цілей і принципів Організації.
«Молодіжний делегат України до ООН» — це проект, спрямований на активізацію талановитої молоді, шляхом участі молодіжних делегатів у розробці реальних документів та прийнятті рішень у системі ООН.
Ініціаторами проекту у 2014 році стали Вікторія Швидченко та Вікторія Лучка. Відтоді українські молодіжні делегати представляють молодь нашої країни в ООН – завдяки підтримці Фонду Богдана Гаврилишина, у партнерстві з Міністерством закордонних справ, Міністерством молоді та спорту України та ГО Львівська академія прав людини імені Святого Івана Боско.
Як податися на участь?
На 2017-2018 роки буде обрано щонайменше два делегати. Останній термін подачі заявок на участь у програмі — 19 травня 2017 року. Онлайн аплікацію та інші супутні документи можна знайти тут: http://uayouthdelegate.com/.
Податися можуть люди у віці 20-27 років, які добре володіють англійською мовою та одною з мов ООН додатково, мають відповідний досвід щодо лідерства, вирішення проблем молоді тощо. Більше інформації про критерії участі можна знайти за посиланням.
Читайте за темою: Українські школярі вразили Європу своїми винаходами
Відбір відбувається в три етапи:
- Подача онлайн-заявок (11 квітня-19 травня 2017 року);
- Інтерв’ю з представниками Міністерства закордонних справ України, благодійного фонду Богдана Гаврилишина, Міністерства у справах молоді та спорту України та менеджерами проекту «Молодіжний делегат України до ООН» (початок червня 2017 року);
- Творча робота в команді та вправи щодо переговорного процесу (початок червня 2017 року).
А тих, хто ще вагається чи брати участь, активно агітують минулорічні делегати.
Уляна Автономова: «Минулого року чітке розуміння власної мотивації та достатній досвід допомогли мені пройти три етапи відбору і вибороти річний мандат молодіжного делегата, щоб представити молодь країни в ООН. Цього року буде обрано наступне покоління делегатів, якщо ти маєш сили та бажання присвятити рік життя роботі з молоддю та для молоді, то обов’язково заповнюй аплікаційну форму, можливо, саме ти станеш Молодіжним делегатом від України до ООН 2017/2018!».
Кирило Безкоровайний: «Сидів я минулого року на презентації в Інституті міжнародних відносин КНУ імені Тараса Шевченка, мріяв побувати в штаб-квартирі ООН, попрацювати з дипломатами найвищого рівня, мріяв потиснути руку пану Пан Гі Муну, Саманті Пауер, Леонардо Ді Капріо. Познайомитись з Мирославою Гонгадзе та подивитись, як працює «Голос Америки». Розібратись у внутрішній кухні багатосторонньої дипломатії, читати смішні записки в туалеті Постійного представництва. Мріяв посидіти в кімнаті, в якій поряд зі мною було б по представнику із 193-х країн світу… А тепер приходьте мріяти ви!».
Не упустіть свій шанс, подавайтеся на програму та станьте справжнім агентом змін в країні. GU