Global Ukraine News

Успіх всупереч: історія бізнесу українки в Греції

Извините, этот текст доступен только в “Украинский”. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Автор: Альона Москалу, редактор Global Ukraine News

Після набуття Україною незалежності одним із здобутків демократизації суспільного життя стало зняття обмежень на перетин державного кордону, забезпечення вільного пересування громадян. Значна частина з них обумовлювалася не туризмом, відпочинком, чи відвідинами родичів і знайомих, а здійснювалася з метою отримання доходу.

Економічні труднощі й досі спонукають українців шукати заробітку за кордоном. Однак, останнім часом чимало українських громадян їдуть за кордон, попри вже існуючі стереотипи, не для того, щоб працювати на іноземців, а щоб відкрити свою власну справу.

Global Ukraine News розпочинає серію матеріалів, присвячених українцям, які попри всі труднощі та перепони стали успішними та розвивають свій бізнес за кордоном. Сьогодні ми познайомимо наших читачів з історією успіху Яни Гончар, що вже понад 15 років є власницею магазину дитячого одягу в Греції.

GU: Пані Яно, розкажіть, будь ласка, про себе. Як Ви опинилися в Греції?

Я приїхала за запрошенням мого, на той час, майбутнього чоловіка. Ми з ним познайомилися в Києві, де він був у діловому відрядженні. Тож до Греції мене привело саме кохання.

GU: Як виникла ідея заснувати свою справу та розвивати бізнес саме в цьому напрямку?

Ідея виникла в мого чоловіка. Він купив уже готовий бізнес у своїх родичів і запропонував мені взяти участь у розвитку нашого магазину дитячого одягу. Я сама стою за прилавком, тому спочатку була в невеличкому шоці, бо не мала найменшого уявлення, як це торгувати будь-чим, але мені, як авантюристці за натурою, ця справа сподобалася.

GU: Які труднощі виникали на початку? Які відмінності та особливості ведення бізнесу в Греції? Чи сприяє держава (Греція) розвитку та веденню бізнесу?

Спочатку я не знала грецької мови й розмовляла зі своїми покупцями лише англійською. У зошиті я собі намалювала різноманітні види дитячого одягу й попідписувала їх назви грецькою транскрипцією, на той випадок, коли покупці англійської не розумітимуть. Це вже тепер навіть смішно згадувати, але тоді це мене дуже виручало, бо більшість греків похилого віку не володіють іноземними мовами.

17440327_1638052129540059_864256124_n

На початку мого «торгового бізнесу», все йшло досить рівно та успішно! На той час у людей не було фінансових проблем і тому досить багато витрачали на дитячі подарунки. У святкові, різдвяні та великодні дні в моєму магазинчику вистроювалися черги з тьоть, бабусь, мамочок та хрещених. Потік покупців був настільки великий, що мій чоловік брав відпустку зі своєї служби і ми влаштовували торговий тандем. Однак, на превеликий жаль, до нас у двері постукалася економічна криза. Стало досить скрутно. А згодом стало скрутно настільки, що я вирішила продати бізнес. Але, в Греції одна справа — вирішити й зовсім інша – зробити. І свій бізнес я так і не продала.

Щодо підтримки від держави, то тут радше, на жаль, навпаки — робить усе, аби в країні зник малий бізнес. Нас просто «додушують» неймовірними податками… Але, я, як справжня українка, не здаюся!

GU: Пані Яно, розкажіть про Ваш магазин? Звідки привозите товар? Чим відрізняєтесь та які родзинки чекають на Ваших клієнтів?

На сьогоднішній день я співпрацюю лише з трьома постачальниками. Для порівняння, 15 років тому їх було аж дванадцять. Через економічну кризу в Греції позакривалося багато фабрик. Крім того, я була вимушена відмовитися від співпраці з деякими, занадто дорогими, фірмами та виробниками. Товар, який я пропоную своїм клієнтам — виключно грецького виробництва, має високу якість і, що дуже важливо, невисокі ціни. Це саме те, чого сьогодні потребує пересічний покупець у Греції.

GU: В чому, на вашу думку, секрет успішного бізнесу?

На мій погляд і вже чималий досвід, секрет успішного бізнесу досить простий — пропонувати покупцям високоякісний товар за помірну ціну. Хоча сьогодні в Греції досить скрутні часи і, чесно кажучи, успішний бізнес є лише мрією, що майорить десь там… за обрієм, але надія ще жива.

17392790_1638053446206594_818556025_n

GU: Які Ваші плани на майбутнє? Можливо, відкриття подібного закладу в Україні або підтримка українського виробника?

Плани на майбутнє – втримати та й надалі розвивати свою справу! До мене зверталися виробники з України з пропозицією співпраці. Симпатична колекція дитячого й підліткового одягу, яку вони пропонують, напевно приверне увагу декотрих мільйонерів, що залюбки куплять його своїм дітлахам, але є недосяжною для покупця, навіть середнього класу. Саме тому українському виробникові не завадило би вивчати ретельніше можливості міжнародного ринку, та реальніше оцінювати свої. Тихіше їдеш — далі будеш! GU

 

Share.

Comments are closed.