Global Ukraine News

Українські вчені розробили розумний вулик

Sorry, this entry is only available in Ukrainian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Українські вчені розробили унікальну технологію, яка дозволяє не лише спостерігати за роботою бджіл, а й управляти процесом збирання меду. Спеціальне устаткування рахує бджіл, контролює температурний режим, чистоту повітря та кількість зібраного меду.

Контроль за показниками, наприклад, дозволяє вчасно реагувати на зміну мікроклімату у вулику.

Розумний вулик обладнаний також мікрофоном. Він фіксує зміни настрою бджіл. Якщо шум наростає і комахи починають роїтися – це ознака небезпеки.

Читайте за темою: Українка вражає світ гобеленами з металу

Попри те, що Україна – один зі світових лідерів з виробництва меду, наші пасічники й досі заготовляють ласий продукт у дідівський спосіб.

Ця процедура неабияк дратує комах та викликає стрес. Як наслідок – ефективність роботи знижується. Натомість, розумний вулик дозволяє значно менше турбувати бджіл.

Розумний вулик обладнаний вагами. Відтак, фермер завжди знатиме скільки меду зібрали його робітники. Інформація про це та інші дані завдяки мобільному додатку надходить на телефон та фіксується на спеціалізованому сайті.

Share.

Comments are closed.