Global Ukraine News

У Польщі відкрили інтеграційний центр для українців

Desculpe, este conteúdo só está disponível em Ucraniano. Por uma questão de conveniência para o utilizador, o conteúdo é mostrado abaixo no idioma alternativo. Pode clicar na ligação para alterar o idioma activo.

Кольоровий простір в industrial–style на території колишньої фабрики, відкриті люди з бажанням допомогти та готовністю до співпраці, позитивні емоції і жодного пафосу – саме так зустрічає нововідкритий Український центр у Кракові, повідомляє Наш Вибір. Але щоб його створити, довелося докласти чимало зусиль.

Як зазначають організатори, на створення Українського центру в Кракові їх надихнула багатолітня співпраця з Україною та українцями, а також досвід інших польських міст.

Читайте за темою: Зірка французького кіно П’єр Рішар заспівав українською

Ще до офіційного відкриття організатори Українського центру встановили контакти з українськими громадськими організаціями та з українцями в різних організаціях Кракова й розпочали плідну співпрацю. Переймали досвід також і в Українського дому у Варшаві, представників якого запросили до Кракова для безпосередніх консультацій.

Перші плоди спільної роботи можна було побачити під час відкриття Українського центру 7 квітня. Гості мали можливість послухати солдата української армії Оксану Чорну й побачити презентацію про ситуацію на фронті.

Потреба створення Українського центру в Кракові існувала віддавна, бо щороку кількість українців тут зростає. Серед них як ті, хто приїхав до Кракова на навчання або на роботу в корпораціях та великих фірмах, так й тимчасові працівники і родини тих, хто переїхав до Польщі назавжди.

Тому Український центр намагається запропонувати кожній із цих груп щось спеціальне – від допомоги з пошуком житла, медичним страхуванням і легалізацією побуту в Польщі до проведення мовних курсів, занять із танцю чи змагань із більярду й настільного тенісу.

Share.

Comments are closed.