Global Ukraine News

Іноземні ЗМІ про Україну: «па-па» Росія, смерть Блаженнішого Любомира та «терористичний напад» у Києві

Desculpe, este conteúdo só está disponível em Ucraniano. Por uma questão de conveniência para o utilizador, o conteúdo é mostrado abaixo no idioma alternativo. Pode clicar na ligação para alterar o idioma activo.

Автор: Марта Дьомочко, редактор Global Ukraine News

Моніторинговий проект «ОКО» щоденно відслідковує статті в закордонних інтернет-виданнях, в яких йде мова про Україну. Окрім посилання на статтю, проект фіксує і рівень суспільного резонансу, який вираховується програмою на основі «вподобайок», репостів та коментарів у соціальних мережах.

Користуючись цим інструментом, Global Ukraine News пропонує вибірку статей англомовних ЗМІ, які у період з 05.06 по 11.06 набрали найбільше розголосу. Одразу зазначимо, що серед статей на схожу тематику ми вибирали лише одну, яка була найбільш «популярною» в мережі.

Основні інформаційні приводи для публікацій стосувалися: безвізового режиму, прощання з Росією, нападу на Посольство США та смерті Любомира Гузара.

Читайте за темою: Іноземні ЗМІ про Україну: суперечка в Twitter, Путін-об’єднавець та Нідерланди

Україна-Америка: терористичні загрози та безпекова співпраця

«Вибуховий пристрій кинули на територію Посольства США в Україні» пише USA Today з резонансом 1444 пункти. На території Посольства США в Києві спрацював вибуховий пристрій, пише видання, однак, хоча поліція розглядає це як акт тероризму, представники дипустанови так не вважають та заявляють, що робота продовжується у звичайному режимі.

Ще один матеріал, який стосувався тематики США, – публікація щодо ротації у навчальному військовому центрі США в Україні на www.armytimes.com. Матеріал набрав 1526 пунктів резонансу. У статті описувалася загальна діяльність центру в сфері допомоги в навчанні українських військових та цитувалися слова Ніка Дусіча, відповідального за роботу центру, який зазначав, що за 14 останніх місяців обороноздатність України значно зросла.

«Блаженніший Любомир прагнув до простоти у всьому», – Борис Гудзяк

1357 пунктів резонансу набрала стаття владики Гудзяка з Українського Католицького Університету (УКУ) про смерть Блаженнішого Любомира Гузара, яка була розміщена на www.ncregister.com. Блаженніший Любомир був духовним батьком не лише для сучасної України, а й для багатьох з нас, йдеться у матеріалі, де подаються особисті спогади владики Гудзяка про Блаженнішого. На думку ректора УКУ, Любомир Гузар залишив українцям у спадок дві чесноти, яких могли б повчитися наші політики: скромність і простота у всьому та вміння відмовитися від влади.

Читайте за темою: Іноземні ЗМІ про Україну: санкції проти Вконтакте, надзвичайний дизайн дому в Карпатах та напад на ЛГБТ парад

Безвізовий режим: «прощавай Росія» та інформація з фронту

Тема безвізового режиму також часто фігурувала в публікаціях за вибраний період. Зокрема, матеріал на Радіо Свобода «Порошенко: безвізовий режим з ЄС – остаточне прощання з Російською імперією» набрав 1203 пункти резонансу. «Безвізовий режим для України розпочався! Слава Європі! Слава Україні!», – цитує видання слова Президента України, додаючи, що тисячі людей перетнули кордон з ЄС до 12 години 11 червня.

Українські мандрівники, які приїхали в Брюссель 11 червня, розповіли, що вони задоволені тією легкістю, з якою тепер можуть подорожувати до Європи, і більш тісною інтеграцією з ЄС. Українські прикордонники зазначають, що вони очікують зростання пасажирських перевезень на ділянках уздовж кордону на 30%, йдеться у статті.

Матеріал на Deutsche Welle «Українці тепер можуть в’їжджати в ЄС без віз» набрав 4315 пунктів резонансу. Окрім загальної інформації про безвізовий режим, видання подає й інформацію про конфлікт з Росією та про ратифікацію Нідерландами Угоди про Асоціацію Україна-ЄС. З суботи 10 червня чотири українські солдати були вбиті в бою, згідно зі звітом німецького інформаційного агентства DPA, а російські чиновники часто відкидають твердження про те, що Кремль озброює заколотників на Донбасі, пишуть автори матеріалу.

Читайте за темою: Іноземні ЗМІ про Євробачення в Україні: від вболівання за улюблених виконавців до витівки пранкера

Такими були найбільш резонансні матеріали про Україну. Зазначимо, що до вибірки цього тижня не потрапив жоден матеріал з пропагандистських сайтів, що загалом є гарною тенденцією. GU

Share.

Comments are closed.