Global Ukraine News

В Афінах відбувся Вечір українського кіно

6 грудня 2016 року у вщент заповненому кінозалі Державного кіноархіву Греції в Афінах відбувся Вечір українського кіно, у рамках якого було продемонстровано фільми Юрія Іллєнка «Білий птах з чорною ознакою» та Олеся Саніна «Поводир».

Захід відбувся за організаційної ініціативи українського громадського об’єднання «Центр підтримки і розвитку культурної спадщини – Трембіта», за підтримки Посольства України в Грецькій Республіці, Державного кіноархіву Греції та Державного агентства України з питань кіно.

Читайте за темою: Як працюється українцям в Греції?

Голова Центру підтримки та розвитку української культурної спадщини «Трембіта» Алла Лобач розповіла, що плани щодо українського фестивалю кіно були давно: «Спочатку мрія була провести фестиваль українського кіно в Афінах та, зваживши на багато різних чинників, вирішили розпочати з показу першого українського документального фільму про вишиванки «Спадок нації» режисера Олександра Ткачука. Греки показ цього фільму сприймали як щось досить цікаве, але неможливо порівняти їхнє бачення з реакцією українців, які схлипували під час перегляду чи кам’яніли на години. Щодо Вечора українського кіно, то тут була увага греків набагато більшою, напевно тому, що все ж таки художні фільми є цікавішими для сприйняття, а ці, що ми вибрали для показу в Афінах, ще й відомими, якщо не широкому загалу, то великій аудиторії кіноглядачів».

У Вечорі українського кіно в Афінах взяв участь відомий український кінорежисер, актор і продюсер Олесь Санін, який представив українські кінострічки та відповів на численні запитання українських та грецьких глядачів. Гостями заходу були представники дипломатичного корпусу, грецьких громадських та культурологічних кіл, ЗМІ та української громади Греції.

Читайте за темою: У Греції відбувся щорічний благодійний різдвяний ярмарок

«На покази прийшло багато греків й інших іноземців. Вони реагували чудово, більшості сподобались і фільми, і те, що такий захід було організовано. Просили запрошувати обов’язково на наступні покази. Греки говорили, що більшість подій української історії їм невідома, або вони чули про щось, але у іншому трактуванні, не знали про страшні часи Голодомору. Розмовляли з режисером Олесем Саніним, який приїхав на покази, цікавились. Були приємно вражені як грою акторів, так і якістю фільму. Вечір пройшов у спокійній та не напруженій атмосфері – перегляд фільмів, обговорення, спілкування, плани на майбутнє», – зазначає пані Алла.

«Вибрали фільм «Білий птах з чорною ознакою» тому, що це – чудовий фільм, там грає плеяда знаменитих українських акторів, музика, гори, Карпати .. і 2016 рік Іллєнка. А про фільм Саніна «Поводир» – цей фільм історичний, поетичний, життєвий, сумний і життєстверджуючий одночасно, тут і кохання, і музика, і журба…українська душа. За кордоном потрібно організовувати показ різних українських фільмів: художніх, документальних, музичних, як повнометражних так і короткометражки. Це важливо. І останнє – якщо ми, українці, хочемо, щоб інші народи знали історію України і поважали її культуру, то маємо, в першу чергу, розпочинати з себе і виховання своїх дітей», – переконана Алла Лобач.

Читайте за темою: Українські святкування Дня Незалежності в Греції

Анна Маніаті, активістка української громади та представниця мережі Global Ukrainians в Греції, зазначила: «2016 рік був дуже насиченим в плані днів українського кінематографу в Греції. Це – і покази в рамках Docudays, і вечори українського кіно. Сподіваюся, що й надалі це стане доброю традицією». GU

Матеріал підготовано у співпраці з інформаційним проектом «Укранорама».

Поділитись

Коментарі закріті