Global Ukraine News

Парад вишиванок у Варшаві: як це було (фоторепортаж)

Sorry, this entry is only available in Ukrainian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Автор: Ірина Майданська, «Євромайдан-Варшава»

Близько 6 кілометрів, кілька сотень учасників, 700 спалених кілокалорій, 17 тисяч кроків, мільйон позитивних емоцій – такий результат варшавського параду вишиванок, який пройшов 21 травня вулицями польської столиці, організаторами якого стали «EuromaidanWarszawa», Fundację Otwarty Dialog, Towarzystwo Przyjaciół Ukrainy i SUP Student UkrainePoland. Під колоною короля Зигмунда, що на площі Замковій, вступне слово мала організатор параду вишиванок Наталя Панченко, яка зазначила, що разом з українцями парадуватимуть поляки, білоруси та татари. Опісля представник Посольства України у Польщі Василь Зварич пригадав, що ми повинні пам’ятати про тих, які вже не зможуть одягти вишиванку, бо віддали своє життя за те, щоб ми мали змогу її вільно носити! Після виконання гімну України колона, на чолі якої були українські вишивані рушники, почала рух.

5

7Неймовірної краси вишиванки, кримськотатарські традиційні костюми наповнили столицю Польщі. Не тільки ті, хто марширували у колоні, але й ті, хто просто проходив повз, мали змогу довідатись дещо про Україну. Наталя Панченко з мікрофоном підходила до перехожих поляків та запитувала, наприклад, «Що символізують кольори українського прапору?», «Як називається столиця України?». Цьогорічний експеримент з «гарячим» мікрофоном дозволив налагодити живий контакт між учасниками параду та тими, хто просто пив каву у прилеглих кав’ярнях.

4

Та не тільки це приємно здивувало всіх присутніх, але й конкурс на найкращу вишиванку, результати якого були оголошені у парку Поле Мокотовське, що не тільки інтригувало, але й мотивувало дійти до кінцевої цілі всіх, хто розпочали подорож о 12 годині.

Дорогою українці робили дві зупинки. Одна – біля Посольства. З огляду на те, що на стіні Посольства знаходиться меморіальна дошка героям Небесної Сотні, учасники параду призупинили співи, щоб вшанувати Героїв України мовчанням. Друга ж зупинка була біля пам’ятника Тарасу Шевченку, де відбулось покладання квітів та звучала українська народна пісня «Ой Петре, Петре, Іване» у виконанні Оксани.

3 2Пісні – це не єдине, чим розважали себе українці, поляки, білоруси та татари на шляху до цілі. Були також і танці! Якщо у Вас виникає питання: «Чи можна, йдучи, танцювати?». То відповідь: «Так можна! Ще й при цьому можна приспівувати та робити селфі». Колона випромінювала таку енергію, що траплялись і випадки, коли іноземці, несподівано для себе, приєднувались до українського свята та веселились разом.

Вже у самому парку Поле Мокотовське оголосили результати конкурсу на найкращу вишиванку, у якому перемогла – дружба. Оскільки між кращою та найкращою сорочкою важко було визначити переможця. Позаду чутно було, що виграли всі, хто одягнув вишиванки, прийшли на парад та подолали шлях до кінця.

У небо відпустили кульки у кольорах українського та польського прапорів, які символізують єдність двох культур, які летіли, переплітаючись у височінь.

З огляду на те, що всі учасники параду «скинули» близько 700 кілокалорій впродовж прогулянки, то пікнік у парку – прекрасна нагода надолужити втрачене, а також познайомитись, поспілкуватись та поспівати улюблених пісень.

13221260_955810654518342_4887968657445028861_oЗвичайно, що не вдасться описати все, що відбувалося 21 травня у Варшаві під час параду вишиванок, але ствердно сказати можна, що 4 Міжнародний парад вишиванок пройшов успішно, про що свідчить не тільки кількість учасників, але й емоції, які переповнювали їх. «Гарячий» мікрофон та інформація організаторів про українську вишиванку польською мовою, конкурси, співи, танці без сумніву заохотять ще більше людей до участі у наступному параді, а когось зацікавить пізнати культуру країни, до якої від Варшави всього 500 км.

Варто підкреслити, що попри радісну атмосферу, під час параду організатори пригадували про тих, хто вже ніколи не одягне вишиванку, та закликали пам’ятати та шанувати їх, аби майбутні покоління з повагою ставились до символу, за який у ХХІ столітті у центрі Європи віддав життя не один герой! GU

Share.

Comments are closed.