Global Ukraine News

Новини українських ІТ-стартапів

Інноваційна система безпеки

Заснована в 2011 році Олександром Конотопським компанія «Ajax Systems» виробляє бездротову систему безпеки для житлових і офісних приміщень, що включає в себе датчики для виявлення зломів, пожежі та затоплення. Від заснування компанія уже залучила понад 1 млн. дол. фінансування, найняла більше ніж 100 чоловік, завоювала близько 30 відсотків українського ринку в цій сфері.

При спрацьовуванні система відправляє повідомлення на смартфон власника, і в той же час сигнал посилається в охоронне агентство або пожежну. Система реагує на рухи людини, але ігнорує рухи тварин або вітру. «Бездротові технології принесуть системи безпеки в маси, – переконаний Конотопський. – Люди хочуть мати простий «розумний дім», який можуть створити самі».

Читайте за темою: Як ІТ-технології покращують безпеку України

У Європі, де компанія нарощує свою діяльність, фірма «Ajax» може грати більш суттєву роль у формуванні концепції «розумного дому», проте Україна залишиться базою для цієї компанії, адже має кваліфікованих інженерів, низький рівень конкуренції на ринку праці і зростання злочинності. Більше інформації про систему можна дізнатися тут.

Український браслет-здоров’я

Українська команда Planexta зібрала на Kickstarter потрібних $ 100 000 за сім днів до кінця кампанії зі своєю розробкою Senсe – розумним браслетом, який вміє моніторити психічний стан людини протягом дня на підставі даних електрокардіограми.

Зібрані кошти компанія планує витратити на організацію виробництва – зараз йдуть переговори з декількома фабриками в Китаї. Вивчаючи інтервали між серцевими скороченнями, можна оцінювати роботу вегетативної нервової системи, і використовуючи математичні методи, аналізувати загальний стан людини.

За словами засновника стартапу, недавно команда навіть винайшла новий метод – вдосконалила сенсор SenceBand так, що він здатний реєструвати P-хвилі і R-піки разом (стартап вже подав заявку на американський патент). Ці дані дозволяють аналізувати самі моменти і інтервали між ними, що в свою чергу допоможе виявляти атріовентикулярну блокаду, наростаючу ішемію і прогнозувати розвиток інфаркту міокарда.

Читайте за темою: Десять технологічних тенденцій, які змінять наше суспільство

У компанії називають Sence «найточнішим у світі фітнес-трекером», оскільки, за твердженням розробників, він може показувати, радіє або сумує користувач, напружений або розслаблений, виспався чи ні.

Більше інформації про життя стартапів в Украіні у дайджесті від UADN. GU

1 2
Share.

Comments are closed.