Global Ukraine News

Португалія допоможе Україні вийти на африканські ринки

Desculpe, este conteúdo só está disponível em Ucraniano. Por uma questão de conveniência para o utilizador, o conteúdo é mostrado abaixo no idioma alternativo. Pode clicar na ligação para alterar o idioma activo.

У Торгово-промисловій палаті України відбулась skype-конференція за участю Посла України в Португальській Республіці Інни Огнівець, заступника посла Португалії в Україні Педро Сампаіо, заступника директора Департаменту міжнародних зв’язків і співробітництва ТПП України Зеновія Смика, а також представників бізнесу двох країн.

За словами Зеновія Смика, Португалія може надати Україні можливість вийти на ринки країн Африки, зокрема, Анголи та Мозамбіку. Саме тісні відносини Португалії з африканськими державами допоможуть Україні відкрити для себе нові ринки збуту.

Зараз товарообіг між Україною та Португалією досягає 330 млн. євро, причому експорт товарів із України становить 290 млн. євро, а імпорт в Україну з Португалії – 40 млн. євро. На думку Інни Огнівець, це незначні показники, потрібно активно розвивати взаємовигідні економічні відносини, адже для цього є значний потенціал.

Наприклад, Україна може суттєво збільшити експорт сільськогосподарської сировини, текстилю, різноманітних промислових товарів. Посол підкреслила, що відеоконференції за участю бізнесу плануються і надалі. Вона також повідомила про візит Міністра закордонних справ України до Португалії у вересні цього року.

Читайте за темою: Народна дипломатія в Єгипті: інтерв’ю з Наталією Валяєвою

Португальські компанії зацікавлені в українській соняшниковій олії, меді та товарах текстильної промисловості. Двостороння співпраця також можлива у сфері науки, авіа- та машинобудування. Зокрема, португальські бізнесмени висловили інтерес до українських мастильних матеріалів для автомобілів, обладнання для ліній електропередач, медичних препаратів.

Share.

Comments are closed.