Global Ukraine News

Як бути українським студентом у Франції?

Desculpe, este conteúdo só está disponível em Ucraniano. Por uma questão de conveniência para o utilizador, o conteúdo é mostrado abaixo no idioma alternativo. Pode clicar na ligação para alterar o idioma activo.

Автор: Альона Москалу, редактор Global Ukraine News

Тисячі українських студентів щороку залишають Україну заради навчання за кордоном і цей процес набирає все більшого масштабу.

За даними статистичного звіту експерта Аналітичного центру CEDOS Єгора Стадного щодо кількості українських студентів, які навчаються у закордонних університетах на денній формі навчання (охоплює 34 країни світу), у 2015 навчальному році за кордоном навчалися  53 тисячі громадян України.

Серед найбільш бажаних для навчання країн для українських студентів були і є: Польща, Німеччина, Росія, Канада, Чехія, Італія, США, Іспанія, Франція, Австралія, Великобританія

Щоб більше дізнатися, що спонукає українських студентів виїжджати за кордон, які перспективи вони бачать у отриманні освіти поза межами України та чи мають у планах повернутися назад в Україну, редакція Global Ukraine News продовжує знайомити читачів з історіями українських студентів, які навчаються в різних країнах світу.

Сьогодні про навчання у Франції, розказує Валерія Мінелюк, студенткa Лотаринзького університету у Франції (місто Мец).

GU: Валеріє, як Ви опинилися за кордоном?

Перед тим як приїхати у Францію, навчалася в Чернівецькому національному університеті (ЧНУ) на факультеті іноземних мов, спеціальність французько-український переклад. На четвертому курсі взяла участь у відборі для навчання у Франції, який організовувався в рамках договору між Лотаринзьким університетом і ЧНУ. Так склалося, що мене і ще 3 моїх одногрупниць вибрали для навчання у Франції. І на п’ятому курсі, у 2014 році, я опинилася на сході Франції, у невеликому місті  Мец. Тут, у Франції, паралельно з останнім семестром навчання в Україні вчилася на четвертому курсі за спеціальністю «методика викладання (дидактика) іноземних мов». По завершенню програми у Франції здала всі екзамени, одразу ж повернулася в Україну, щоб захистити магістерську роботу. Потім я повернулася назад у Францію та продовжила навчання, бо вирішила отримати другу освіту за напрямом підготовки «філологія, дидактика іноземних мов».

Читати за темою: Як бути українським студентом в Італії?

GU: Як відбувалась адаптація в іншій країні?

Адаптація відбулася дуже швидко та доволі легко. Асоціація «Обміни Лотарингія Україна» дуже нам допомогла із записом в університеті та гуртожитку, також ознайомила з адміністративними аспектами перебування у Франції. Давали нам поради, що і як робити, куди звертатися, які документи готувати. Їхні учасники знайшли час і ходили з нами у банк, щоб відкривати рахунок, страхування, медичний контроль та інше для легалізації перебування у Франції (адже приїхавши у Францію з довгостроковою візою, недостатньо просто її мати: потрібно пройти медичний контроль, щоб отримати документ, який доповнює візу). Таких процедур було доволі багато і без їхньої допомоги, думаю, ми б не впорались так швидко, враховуючи французьку бюрократичну систему. Я досі вдячна всім, хто знайшов час і допоміг нам.

Полегшило адаптацію і те, що уже була і певна підготовка до деяких реалій французького життя. Цим я завдячую висококваліфікованим професорам та викладачам кафедри романських мов та перекладу які, свого часу, навчалися та викладали у Франції і мали певний досвід. Рівень знання мови теж посприяв. Хоча на початку розуміли все, а ось висловитись було важче – бракувало практики.

GU: За якою спеціальністю Ви навчаєтесь?

Зараз навчаюсь за спеціальністю «концепція мультимедійних проектів (conception de projets numériques)» на кафедрі інформацій і комунікацій у Лотаринзькому університеті. Ця спеціальність готує фахівців, які відповідатимуть за процес концепції і реалізації проектів у сфері мультимедійної комунікації (digital communication). Мова йде про вебсайти і використання соціальних мереж, а точніше – про стратегічні рішення-відповіді за допомогою цих інструментів, якi є потужними каналами  комунікації в епоху інтернету.

Читати далі

1 2 3
Share.

Comments are closed.