Global Ukraine News

Як бути українським студентом у Франції?

Sorry, this entry is only available in Ukrainian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Автор: Альона Москалу, редактор Global Ukraine News

Тисячі українських студентів щороку залишають Україну заради навчання за кордоном і цей процес набирає все більшого масштабу.

За даними статистичного звіту експерта Аналітичного центру CEDOS Єгора Стадного щодо кількості українських студентів, які навчаються у закордонних університетах на денній формі навчання (охоплює 34 країни світу), у 2015 навчальному році за кордоном навчалися  53 тисячі громадян України.

Серед найбільш бажаних для навчання країн для українських студентів були і є: Польща, Німеччина, Росія, Канада, Чехія, Італія, США, Іспанія, Франція, Австралія, Великобританія

Щоб більше дізнатися, що спонукає українських студентів виїжджати за кордон, які перспективи вони бачать у отриманні освіти поза межами України та чи мають у планах повернутися назад в Україну, редакція Global Ukraine News продовжує знайомити читачів з історіями українських студентів, які навчаються в різних країнах світу.

Сьогодні про навчання у Франції, розказує Валерія Мінелюк, студенткa Лотаринзького університету у Франції (місто Мец).

GU: Валеріє, як Ви опинилися за кордоном?

Перед тим як приїхати у Францію, навчалася в Чернівецькому національному університеті (ЧНУ) на факультеті іноземних мов, спеціальність французько-український переклад. На четвертому курсі взяла участь у відборі для навчання у Франції, який організовувався в рамках договору між Лотаринзьким університетом і ЧНУ. Так склалося, що мене і ще 3 моїх одногрупниць вибрали для навчання у Франції. І на п’ятому курсі, у 2014 році, я опинилася на сході Франції, у невеликому місті  Мец. Тут, у Франції, паралельно з останнім семестром навчання в Україні вчилася на четвертому курсі за спеціальністю «методика викладання (дидактика) іноземних мов». По завершенню програми у Франції здала всі екзамени, одразу ж повернулася в Україну, щоб захистити магістерську роботу. Потім я повернулася назад у Францію та продовжила навчання, бо вирішила отримати другу освіту за напрямом підготовки «філологія, дидактика іноземних мов».

Читати за темою: Як бути українським студентом в Італії?

GU: Як відбувалась адаптація в іншій країні?

Адаптація відбулася дуже швидко та доволі легко. Асоціація «Обміни Лотарингія Україна» дуже нам допомогла із записом в університеті та гуртожитку, також ознайомила з адміністративними аспектами перебування у Франції. Давали нам поради, що і як робити, куди звертатися, які документи готувати. Їхні учасники знайшли час і ходили з нами у банк, щоб відкривати рахунок, страхування, медичний контроль та інше для легалізації перебування у Франції (адже приїхавши у Францію з довгостроковою візою, недостатньо просто її мати: потрібно пройти медичний контроль, щоб отримати документ, який доповнює візу). Таких процедур було доволі багато і без їхньої допомоги, думаю, ми б не впорались так швидко, враховуючи французьку бюрократичну систему. Я досі вдячна всім, хто знайшов час і допоміг нам.

Полегшило адаптацію і те, що уже була і певна підготовка до деяких реалій французького життя. Цим я завдячую висококваліфікованим професорам та викладачам кафедри романських мов та перекладу які, свого часу, навчалися та викладали у Франції і мали певний досвід. Рівень знання мови теж посприяв. Хоча на початку розуміли все, а ось висловитись було важче – бракувало практики.

GU: За якою спеціальністю Ви навчаєтесь?

Зараз навчаюсь за спеціальністю «концепція мультимедійних проектів (conception de projets numériques)» на кафедрі інформацій і комунікацій у Лотаринзькому університеті. Ця спеціальність готує фахівців, які відповідатимуть за процес концепції і реалізації проектів у сфері мультимедійної комунікації (digital communication). Мова йде про вебсайти і використання соціальних мереж, а точніше – про стратегічні рішення-відповіді за допомогою цих інструментів, якi є потужними каналами  комунікації в епоху інтернету.

Читати далі

1 2 3
Share.

Comments are closed.