Global Ukraine News

Як бути українським студентом у Франції?

GU: Чому вирішили змінити спеціальність у Франції?

Ідея змінити спеціальність прийшла під час навчання за спеціальністю «методика викладання мов». Нас ознайомили із сайтами MOOC (це безкоштовний курс, який забезпечує навчання з різних предметів і відкритий для всіх, хто має доступ до комп’ютера та інтернету) для вивчення мов  і дали завдання створити свій приклад сайту чи блогу для вивчення іноземних мов. Тоді я і почала цікавитись цим і, власне, шукати більш загальну спеціальність, яка б давала базові знання, пов’язанні зі створенням сайтів. В майбутньому хотілося б поєднати дві освіти: відповідати за мультимедійні проекти в галузі навчання (освіти). Що мені подобається у французькій системі вищої освіти, так це її гнучкість. Враховуючи, що філологія, інформації і комунікації – це гуманітарні науки, коли я вирішила здобути тут третю освіту, то я мала можливість поступити відразу на 4 курс, тобто на магістратуру, яка триває два роки. В той час як в Україні мені довелося б почати все з першого курсу.

GU: Як відбувається співпраця з викладачами? Які відмінності у викладанні?

Співпраця з викладачами є дуже цікавою. Вони – дуже відкриті і уважні до вимог студентів. Завжди дають свої електронні адреси, а іноді, і номери телефонів та посилання на їхні акаунти в соціальних мережах. Радять писати їм з приводу будь-якого додаткового питання щодо предметів і навіть специфічних ситуацій під час практики.

Читати за темою: Чи повернуться закордонні українці в Україну?

Важко розповісти про відмінності викладання, так як вони відносні і відрізняються від однієї спеціальності до іншої.

Найбільша відмінність, я б сказала, що у Франції менший обсяг матеріалів, тобто задають менше теорії, проте вимагають від студентів вмінь застосовувати її на практиці. Тому, загалом, на практичних заняттях більше групових завдань, ніж індивідуальних. Тоді як в Україні, складається враження, що ми набагато більше знаємо, розуміємо, але, на жаль, бракує практики.

GU: Які ключові відмінності навчання у Франції та Україні?

По-перше, цикли навчання відрізняються: три роки бакалаврату і два роки магістратури. Університет організовує три екзаменаційні сесії: зимова, літня і сесія «доздач» всіх незадовільних екзаменів як зимової, так і літньої сесії. То ж в цьому плані трохи спокійніше: завжди є другий варіант і це зовсім не сприймається як сором і як перездача. Іноді просто з поважних причин не виходить прийти на екзамен, отож можна розраховувати на цю сесію.

Система компенсації балів: результати випробувань компенсуються і середній прохідний бал 10 з 20 можливих; 16 балів з 20 для французької вищої освіти це – «відмінно», що, по суті, дорівнює «добре» (80 балам по 100-й шкалі, тобто четвірці) в Україні.

Зазвичай, проводиться одне письмове випробування або потрібно написати реферат в кінці семестру.

GU: Яка кількість українських студентів навчається у вашому ВУЗі?

Важко відповісти, оскільки це один ВНЗ на один регіон. Я знайома десь з 15 українськими студентами на моєму факультеті. Припускаю, що нас може бути більше.

                                                                                                                                                       Читати далі

1 2 3
Share.

Comments are closed.