Global Ukraine News

Як бути українським студентом в Італії?

Автор: Альона Москалу, редактор Global Ukraine News

Тисячі українських студентів щороку залишають Україну заради навчання за кордоном, і цей процес набирає все більшого масштабу. За даними аналітичного центру CEDOS, у 2014 році за кордоном навчалися понад 40 тисяч українських студентів. За два останні роки кількість таких студентів зросла на 6 тисяч.

Особливо стрімко вона зростала в країнах, куди спрямовано потоки трудової міграції. За даними статистичного звіту експерта Аналітичного центру CEDOS Єгора Стадного, щодо кількості українських студентів які навчаються у закордонних університетах на денній формі навчання (охоплює 34 країни світу), у 2015 навчальному році за кордоном навчалися вже 53 тисячі громадян України.

Найбільше їх у Польщі де вчиться третина усіх українців, які вирушили закордон на студії, також популярні серед українців Чехія, США, Німеччина, Італія та Канада. Зростає кількість українських студентів також у Чехії, Іспанії, Австрії, Великобританії, Австралії, Швейцарії.

У більшості країн українці віддають перевагу гуманітарним або соціальним наукам. Але у Німеччині, Швейцарії, Швеції та Фінляндії користуються відчутним попитом інженерія та природничі науки.

Читайте за темою: «Знання дитини – це, фактично, лотерея», – українській досвід шкільної освіти у Мексиці

Аби більше дізнатися, що спонукає українських студентів виїжджати за кордон, які перспективи вони бачать у здобуванні освіти поза межами України та чи мають у планах повернутися назад, редакція Global Ukraine News розпочинає серію публікацій, в яких українські студенти розкажуть свої історії та поділяться власним досвідом здобування освіти в різних країнах світу.

Сьогодні ми знайомимось із історією української студентки PhD, Ірини Жак, яка вже два роки навчається в країні, яку вважають колискою європейської освіти – Італії.

Ірино, як відбувалася адаптація до іншої країни? Що давалося найскладніше?

Я родом з Волинської області, міста Луцька. Вже  два роки я навчаюся на аспірантурі в Італії. Взагалі, мій перший досвід навчання за кордоном – проект «Тераз Вроцлав» у Польщі. Це дворічна магістерська програма у Вроцлавському університеті, стипендію на навчання у якій я отримала від міської влади міста Вроцлава. Мені, як і понад 1000 студентам з усієї Східної Європи пощастило відкрити для себе це чудове місто та знайти нових друзів, розширити свій кругозір. Ще підчас навчання у Вроцлавському ВНЗ, я скористалася можливістю навчання по програмі студентського обміну «Еразмус» в Італії.

Так відбулося моє перше знайомство з цією країною. Звичайно ж, на початку було складно перебороти мовний бар’єр та пристосуватися до нового ритму життя. Але європейські студенти дуже приязні та комунікабельні, отож на адаптування знадобилося зовсім мало часу.

Де і на якій спеціальності навчаєтесь? Чи багато українців навчається в Італії та безпосередньо у Вашому ВНЗ?

Я навчаюся на факультеті управління, менеджменту та економіки у Партенопському університеті в місті Неаполі, Італія. Більшість студентів на моїй PhD-програмі– це італійці. Взагалі, українська діаспора в Італії посідає 5-те місце за чисельністю (230.000 тис. осіб). В основному, це – трудові іммігранти, в той час як українських студентів за 2014-2015 навчальний рік налічувалося 19.406 студентів (8-ме місце за чисельністю).

Як поступити в аспірантуру в Італії? Яка її тривалість?

В Італії подача заявок на вступ до аспірантури відрізняється як за процедурою, так і за вимогами в різних університетах. Тому, студенту, в першу чергу потрібно визначитися за яким напрямком, та в якому університеті він/вона хотіли б навчатися. Що стосується мого вступу, то в першу чергу я зібрала всі необхідні документи, а саме: апостиль на магістерському дипломі та переклад усіх документів (в моєму випадку) на італійську мову, мій мотиваційний лист, резюме та референційні листи від двох професорів. Після розгляду документів, треба було скласти письмовий іспит. Так як моя програма була англомовною, я здавала його англійською мовою. Другий етап – це співбесіда, на яку запрошували тих, хто набрав достатню кількість балів на першому іспиті.

Читайте за темою: Alumni Fund Ukraine – твій внесок у розвиток освіти в Україні

Аспірантура в Італії триває 3 роки. Якщо науковий керівник та комісія вирішує що науковий проект не готовий до захисту, можна продовжити навчання ще на рік.

                                                                                                                                                            Читати далі

1 2
Поділитись

Коментарі закріті