Global Ukraine News

Alumni Fund Ukraine – твій внесок у розвиток освіти в Україні

Автор: Альона Москалу, редактор Global Ukraine News

Система освіти більшості  успішних країн світу перестала сприйматися як сфера невиробничого споживання і все більше утверджується як найбільш ефективна інвестиція в людський капітал, що забезпечує країні економічні і соціальні вигоди та стиму­лює всебічний прогрес.

Відтак в Україні стартувала краудфандингова платформа, завдяки якій українські випускники  по всьому світу зможуть підтримати свої школи та виші, зробивши, таким чином, свій внесок  у розвиток освіти країни.

Alumni Fund Ukraine (Фонд Випускників України)– це неприбуткова організація, заснована українськими випускниками у Швейцарії з метою сприяння розвитку освіти в Україні. Фонд Випускників України об’єднує осередки різних навчальних закладів, які мають спільну місію, цілі і підхід до роботи. Кожен осередок має свою команду, пріоритетні напрямки роботи, потреби конкретних навчальних закладів. Тобто Фонд надає платформу для роботи, допомагає командам осередків розвиватися та розвивати навчальний заклад, бути представленим глобально, працювати разом зі всією мережею та обмінюватися досвідом/ідеями з однодумцями. А кожен осередок працює на розвиток конкретного навчального закладу.

За словами організаторів створення Фонду Випускників України це окремі історії всіх 4-х співзасновників, які переплелися спільним бажанням – робити щось задля майбутнього України, через розвиток та підтримку освіти.

«Ідея створення Фонду дуже швидко росла і викристалізовувалася, бо кожен з нас мав чітке розуміння, що молоді люди, освітні активісти і навчальні заклади потребують підтримки. Що така системна підтримки буде працювати, якщо нам вдасться створити надійну, прозору і просту платформу. А ще – ми бачили великий потенціал в мережі Випускників по всьому світу, які можуть принести суттєві зміни в свої навчальні заклади»,- розповідає співзасновниця Фонду Випускників України Світлана Лукасевич.

Момент розвитку організації від ідеї до реалізації стало певною мірою випробуванням для авторів проекту, тестуванням на те, чи справді їх ідеї можуть запрацювати, чи справді даний проект можливо втілити у життя.

Читати за темою: Освітня ініціатива Alumni Fund Ukraine: виховуйте майбутніх лідерів!

«І тут, звичайно, дуже важлива команда. Коли ти один – дуже легко здатися. Коли є команда, об’єднана спільними цінностями і метою, то є постійний круговорот енергії і підтримки одне одного. Коли ми вже почали робити перші кроки по втіленню проекту нам погодилися допомагати компанії: Arzinger (щодо всіх юридичних питань та по процедурі реєстрації в Україні) і Gingerbrand (розроблення логотипу), компанія Prometheus погодилася разом реалізовувати перший наш проект, багато волонтерів, які почали перекладати курс для першого проекту із критичного мислення. І для нас це був неймовірно важливий знак підтримки – ми не самі, є люди які готові як і ми працювати на волонтерських засадах заради того, щоб освіта в Україні була на іншому рівні. Пізніше були розмови зі знайомими, експертами, які давали свої коментарі і слова підтримки. Так ідея почала втілюватися», – зазначає пані Світлана.

Як підкреслюють організатори, позитивною точкою неповернення стали люди, які погодилися бути першими Доброчинцями і перераховували кошти на підтримку Фонду, проекту і осередків окремих навчальних закладів. Ці люди стали  співтворцями Фонду, адже вони першими підтримали проект фінансово, абсолютно довіряючи ідеї проекту.

Основна ідея  Alumni Fund Ukraine  – системна підтримка конкретних навчальних закладів (традиція alumni giving, яка дуже поширена на заході), а також проведення всеукраїнських навчальних проектів.

Фонд вже розпочав діяльність з двома осередками: осередок Фонду Випускників Києво-Могилянської Академії та Фізико-Технічного Ліцею в Івано-Франківську. В майбутньому  планується відкрити дану платформу для інших навчальних закладів України.

Читати за темою: Народна дипломатія в Швейцарії: інтерв’ю з Надією Варголою

Першим пілотним всеукраїнським проектом є проект із критичного мислення «Наука повсякденного мислення», який реалізується у співпраці з «Prometheus». Проект передбачає проходження онлайн-курсу із критичного мислення The Science of Everyday Thinking (Queensland University), перекладеного та озвученого українською мовою, та проведення всеукраїнського конкурсу з призовим фондом серед тих, хто пройде цей онлайн-курс. Організатори переконані, що ці проекти розвиватимуть у школярів та студентів інтерес до освіти й науки, а також сприятимуть їхньому формуванню як освічених, ерудованих та відповідальних особистостей.

«Ми хочемо, щоб в майбутньому Фонд Випускників України допоміг сотням українських навчальних закладів заручитися системною підтримкою їх випускників та інших організацій. Щоб активні вчителі, директори, студенти та школярі бачили, що вони не одні, що у них є надійна підтримка в їхньому бажанні та праці над позитивними змінами у власних навчальних закладах. Щоб відбувся справді трансформаційний рух спільної праці над докорінними змінами в українській освіті. І, як результат, молоді люди, які навчаються в цих закладах, ставали більш освіченими, ініціативними та відповідальними особистостями, людьми, які зможуть побудувати успішну Україну в ХХІ ст.» – підкреслює співзасновниця Фонду Випускників України Надія Варгола.

Долучитися до проекту дуже просто: необхідно зайти на сайт http://alumnifund.org, ознайомитися з можливостями фондування, обрати один з напрямків і зробити доброчинний внесок. Якщо навчального закладу, який Ви бажаєте підтримати, немає в списку – можна зібрати команду та створити свій власний осередок. Усі Доброчинці та доброчинні внески відображено на веб-сторінці Фонду Випускників України. Доброчинці отримують підтвердження своїх внесків та листи вдячності від кінцевих бенефіціарів, а також можливість простежувати перебіг і результати окремих освітніх проектів, підтриманими ними. GU

Поділитись

Коментарі закріті