Global Ukraine News

Як бути українським студентом в Естонії?

Автор: Альона Москалу, редактор Global Ukraine News

Тисячі українських студентів щороку залишають Україну заради навчання за кордоном і цей процес набирає все більшого масштабу.

За даними статистичного звіту експерта Аналітичного центру CEDOS Єгора Стадного щодо кількості українських студентів, які навчаються у закордонних університетах на денній формі навчання (охоплює 34 країни світу), у 2015 навчальному році за кордоном навчалися 53 тисячі громадян України.

Серед найбільш бажаних для навчання країн для українських студентів були і є: Польща, Німеччина, Канада, Чехія, Італія, США, Іспанія, Франція, Австралія, Великобританія, країни Балтії.

Щоб більше дізнатися, що спонукає українських студентів виїжджати за кордон, які перспективи вони бачать в отриманні освіти поза межами України та чи мають у планах повернутися назад в Україну, редакція Global Ukraine News продовжує знайомити читачів з історіями українських студентів, які навчаються в різних країнах світу.

Сьогодні про свій студентській досвід навчання у Естонії розповідає Богдан Келічавий.

GU: Богдане, як Ви опинилися в Естонії?

Я родом  із невеличкого міста Копичинці, що на Тернопільщині. Влітку 2012-го, перед останнім курсом своєї бакалаврської програми, я вперше серйозно задумався про навчання за кордоном. На той момент мною керувало стійке бажання здобуття досвіду проживання в міжнародному (закордонному) середовищі і розширення власного кругозору. Відтак, наступне літо після отримання диплому бакалавра, було проведено в очікуванні тривалої поїздки у нову країну, у якій ані я, ані мої знайомі чи родичі ніколи раніше не бували.

GU: Де і на якій спеціальності Ви навчалися?

Навчався я в Таллінському Технологічному Університеті на двох спеціальностях. Перша  – це міжнародне право. Друга – електронне урядування. Разом обидві магістратури зайняли три навчальних роки. П’ять з шести семестрів я провів у рідному університеті, а на один семестр їздив у Францію по програмі обміну.

Читайте за темою: Як бути українським студентом у Латвії?

GU: Як відбувалась адаптація в іншій країні? Що давалося найскладніше?

До життя в Естонії адаптуватись було відносно неважко. Таллінн та Київ знаходяться в однаковому часовому поясі, а територія країни якісно покрита 4G інтернетом. На мою думку, це – основне, що потрібно молодим українцям для адаптації в нових умовах, адже є можливість дуже легко зв’язатись з друзями та родичами.

Серед складніших для адаптації моментів виокремлю мову і погоду. Естонська мова відноситься до угро-фінської групи і для українського вуха це – зашифрований код. Однак через невелику кількість населення, а також високий рівень грамотності, кожен естонець добре володіє англійською. Навчання в моєму університеті, до речі, теж відбувалось англійською. Варто вивчити кілька необхідних фраз естонською і мовна проблема зникне сама по собі.

Читати далі

1 2 3
Поділитись

Коментарі закріті