Global Ukraine News

Як Вифлеємський Вогонь Миру передають українським громадам у Європі

Щороку перед різдвяними святами члени Пласту (Національної Скаутської Організації України) передають Вифлеємський Вогонь Миру українським громадам по всьому світу. Вифлеємський Вогонь Миру як світло тепла, миру, злагоди і сподівання мандрує світом, долаючи кордони і єднаючи християн у переддень Різдва Христового. Ідея Вогню і його простий символізм — мир, радість і братерство — прихильно сприйнялися українською громадою впродовж останніх років, становлячи для багатьох доповнення під час святкування Різдва.

Латвія

Зокрема, 15 грудня 2016 року члени Пласту передали Вифлеємський Вогонь Миру українцям у місті Будапешт. Передача відбулася в приміщенні Державного самоврядування українців Угорщини. Вогонь Миру буде палати протягом всіх новорічних свят у церкві св. Флоріана – всі охочі можуть прийти і запалити свічку, щоб потім з неї розпочати Святу Вечерю.

Угорщина

Сербія

Сербія

Читайте за темою: Пластунка виконала Гімн України перед боєм Василя Ломаченка

Андрій Ребрик, представник Пласту, зазначив: «Дуже добре, що ми вже традиційно, третій рік, передаємо Вогонь українцям Угорщини. Нехай це світло Миру і Добра увійде в кожен дім, в кожну родину і принесе щастя й радість українцям по всьому світі».

Сербія

А 16 грудня 2016 року українські пластуни привезли Вифлеємський Вогонь Миру до українців Сербії, що проживають на території Войводини – Руському Керестурі, Коцурі, Новому Саді. Вранці Вогонь запалав у монастирі Сестер Служебниць у Коцурі. Сестра Михаїла Воротняк розповіла: «Дякуємо пластунам, що вже традиційно завітали до нас, до Коцура, і дуже раді приймати цей Вогонь у себе в монастирі». А вже в обід пластуни передали Вогонь у редакцію НВУ «Руське Слово» у м. Новий Сад. За кілька хвилин Вифлеємський Вогонь запалав і в українському культурному центрі «Кобзар».

Сербія

Читайте за темою: У Києві відбулось засідання Дорадчої ради Пласту

17 грудня Вогонь передали до Таллінну (Естонія), а 18 грудня Делегація українських пластунів урочисто передала Вифлеємський Вогонь Миру скаутам Латвії та Молдови. Урочистість національного масштабу зібрала понад дві сотні вірян, а головний латвійській телеканал у день Різдва покаже церемонію за участі пластунів у своєму ефірі. GU

Естонія

Молдова

Коментарі закріті