Global Ukraine News

«Від Романа до Йордана»: як в Еміратах розповідали дітям про зимові свята

10 грудня Український дитячий клуб в ОАЕ провів свято для українських дітей «Від Романа до Йордана». Організатори свята, мами-волонтери, вирішили розказати діточкам про зимові українські свята та традиції, адже їх так багато!

Загалом, було обрано 8 свят, з якими пов’язані українські традиції та звичаї. Дітки мали змогу прослухати про кожне з них, а потім долучитися до виконання певного завдання. Такий собі святковий марафон із картою, на яку наклеювали наліпки, позначаючи проходження кожного етапу.

Читайте за темою: Українські матусі в Еміратах креативно відзначили з дітками Halloween (Фоторепортаж)

Розпочався тур в українські свята із вшанування святого Романа, адже іменини у Романа припадають саме на перший день зими. Дітки прослухали історію про те, як Роман став святим, а потім малеча до 4 рочків малювала сніжинки, а старші діти зробили аплікацію сніговичка. Потім згадали про Катерину, іменини у якої – 7 грудня, послухали про її життя, про те, як святкували Катерини в Україні, згадали з чого варять борщик, а потім і самі ним поласували. Мабуть, ще ніколи так не смакував борщик, як на святі разом з усіма дітлахами! Деякі мами дивувалися, що діти так з бажанням їли свою порцію, а наступного дня одна мама розповіла, що її доня попросила, щоб ще й вона для неї зварила борщику.

Читайте за темою: В ОАЕ організували козацьке свято для маленьких українців

По Катерині прийшов час на Андрія, на веселі забави із калитою, яку спекла одна із мам-організаторів. А хто не впіймав калити, тому щічки намазали попелом. Після веселощів прийшов час згадати святого Миколая та написати до нього листа. А потім діткам розказали про свято Різдва, яке було представлене полотняною шопкою та історією про те як, три царі зі Сходу несли подарунки для новонародженого Царя.

Потім дітки майстрували зірочки для вертепу – маленькі дітки робили маленькі зірочки із кольорових гнучких дротиків, а старші прикрашали велику зірку. На Василя учасники вчилися віншувати і посівати, а як це правильно робити показував постійний член клубу хлопчик-козачок Тимур. А ще дітки вчили щедрівочку «Ой ходить павочка» та ласували варениками та пиріжками. Закінчився цикл зимових свят святом Йордана із спільною колядкою, яка додала відчуття родини усім присутнім.

Цікаво на заході було усім – і дітям, і батькам, адже впродовж свята можна було почути історії про усіх святих, включно із Андрієм, Миколаєм, Василем та Меланією. Інтенсивна програма із чергуванням різних видів діяльності тривала майже 2 години, а насамкінець усі діти отримали подарунки – книжечку із картонною шопкою від видавництва «Свічадо», яку діти зможуть собі змайструвати перед Різдвом, та солодощі.

На святі було й чимало нових учасників, до клубу також долучилися матері із немовлятами та навіть одна майбутня мама, яка активно допомагала наймолодшим діточкам у їх завданнях. Загалом на святі були присутні 29 дітей та двоє немовлят.

Організатори клубу щиро дякують усім, хто прийшов на свято та долучився у ролі волонтера до організації. Вони також склали план зустрічей клубу на наступний 2017 рік та вирішили регулярно проводити заходи, принаймні раз на місяць, із перервою на літні канікули. А вже наступне свято планується на 21 січня і воно буде приурочене святу Водохреща. GU

Коментарі закріті