Global Ukraine News

Українські активісти рятують собак від жорстокого фестивалю у Китаї

Проблема захисту прав тварин доволі болюче питання для багатьох країн світу. І, зазвичай, вирішенню проблем цього напрямку приділяють увагу лише небайдужі до беззахисних тварин волонтери.

Здавалось би в нашому глобальному та розвиненому світі не має бути місця варварству. Але щорічний фестиваль собачого м’яса, що проводиться у  китайському місті Юйлинь, у провінції Гуансі, змінює уявлення про сьогодення. Традиційний фестиваль щорічно приурочують до дня літнього сонцестояння, яке припадає на 21 червня. Згідно з місцевими віруваннями,  собаче м’ясо, яке з’їли в ці дні, здатне істотно зміцнити здоров’я. Тільки цього року, за даними китайських ЗМІ, для свята в Юйлині було вбито близько 10 тисяч собак.

Варто зазначити, що собак, як правило безпритульних, для цього фестивального звірства відловлюють в радіусі приблизно 1000 кілометрів від місця проведення. Крім того, дуже часто собак викрадають просто у їх власників на вулиці. Тварин вбивають прямо на очах у покупців, а їхнє м’ясо продають усім охочим на ринку в Юйлині.

Перед фестивалем захисники тварин вже традиційно проводять акції протесту:  блокують дороги, якими торговці везуть собак, намагаються  випустити собак із вантажівок або викупити. Урятованих чотирилапих друзів зазвичай передають до приватних притулків.

Читати за темою: Народная дипломатия в Китае: интервью с Александром Каменских

Один з таких притулків  півроку назад у китайському місті Гуанчжоу був відкритий українцями. На сьогодні усіма організаційними питаннями утримання, харчування і лікування займається колишня мешканка Луганська Ольга Гусак, якій активно допомагають Зіна Балахусова, Даша Салавінська, Людмила Волкова, а також багато небайдужих людей.

 «Репортери з  усього світу відправляються в Китай, щоб висвітлити цю подію. Відтак цього року американець Марк Чінг відправився на фестиваль і викупив 1000 собак, розділив  тварин на дві частини і відправив в Гуанчжоу і Куньмін. На жаль, він залишив цих собак без нагляду, і повернувся в Америку. Дуже багато з них загинуло через вірус чумки. Я була одним з перших волонтерів, хто зустрічав собак в Гуанчжоу, 28 були відправлені до лікарень в передсмертному стані. Відразу після одужання 22 з них знайшли сім’ї, на жаль, двох собак не вдалося врятувати. Зараз у притулку утримується 48 собак і 12 цуценят», – розповідає Ольга Гусак.

Не дивлячись на те, що зорганізувався притулок досить сумбурно,  українським волонтерам вдається забезпечити догляд і проживання своїх підопічних. Надане приміщення розбите на кілька зон: карантин – для тварин, яким потрібен медичний догляд, загальний зал з вольєрами, кімнати для матусь з цуценятами.Звичайно, існують і певні складнощі: притулок знаходиться в кварталі, який незабаром підлягає знесенню, отже волонтерам доведеться шукати нове місце. Утримують тварин волонтери за власні кошти та благодійні внески.

Головною метою для українських активістів все ж залишається знайти всім пухнастим друзям нових господарів.  «Коли їх забирають в сім’ю, я продовжую стежити за життям тварин у загальному чаті для «нових батьків». Там мені надсилають такі фото, які варті будь яких зусиль. Кожен з них заслуговує жити, кожен мені дуже дорогий, тільки від нас залежить їхня доля, тому здаватися ніколи не можна!»- зазначає  пані Ольга. GU

Фото: Олександр Каменських

 

Поділитись

Коментарі закріті