Global Ukraine News

Як українці в Керетаро (Мексика) влаштували новорічне свято для вихідців з багатьох країн (фоторепортаж)

В суботу, 10 грудня, українська громада в Керетаро (Мексика) організувала справжнє міжнародне новорічне гуляння, на яке завітало понад 70 гостей з різних країн світу, в тому числі і місцеві жителі.

На гостей чекав справжній бенкет, підготовлений господарями готелю «Сеньоріаль» (Богданою Новицькою і Альфонсом Товар), де проходило  свято. У розпорядження гостей були віддані найкращі зали старовинної будівлі, розташованої в старому центрі міста. Це вже вдруге організатору та ведучій заходу Ірині Соболь вдалося зібрати всіх охочих, щоб разом розпочати новорічні святкування.

На учасників заходу чекав неймовірний сценарій. Спочатку було повідомлено, що свята не буде, бо Бармалей сховав Діда Мороза й Снігуроньку, а також прикрашену ялинку через те, що він не хоче ніякого свята і йому це не цікаво. Однак Бармалей погодився все повернути, якщо діти виконають його завдання. Воно було заховане на подвір’ї і треба було відшукати певний скарб, знайти потрібну пальму. Завдання вимагали правильних відповідей з математики, читання, орієнтування на місцевості, адже, як зазначають організатори, діти підросли на цілий рік.

Читайте за темою: Українці Керетаро (Мексика) перетворили звичайні вихідні дні в незвичайну українську феєрію (фоторепортаж)

Слухняність і гарні виступи маленьких учасників підкорили Бармалея і він дозволив відпустити всіх зачинених героїв. Під музику з Новим роком сходами до всіх присутніх спустилися новорічні гості – Дід Мороз зі Снігуронькою. За їхнім наказом перед гостями з’явилася ялинонька й запалала кольоровими вогниками. Снігуронька запросила танцювати довкола лісової красуні всіх дітлахів, допомігши їм перетворитися на зайчиків, розповідає пані Ірина.

Діти активно включалися в зимові ігри, кидали в ціль сніжки, переганяючи один одного, одягали на імпровізовані ялинки іграшки, відгадували зимові загадки. Так як це був казковий і чарівний день, Снігуронька підготувала й продемонструвала присутнім справжні фокуси!

Читайте за темою: Українського цвіту – по всьому світу: як українці Керетаро (Мексика) беруть участь в Фестивалі країн світу

Потім всі розказували віршики, співали пісні і, звичайно ж, водили хороводи. Дід Мороз кожному вручав подарунки – солодощі. Марія Циганова виконала з сином композицію «Концерт для скрипки. 3 частина» німецького композитора Оскара Рідінга.

«Серед гостей було чимало мексиканців. Для них таке святкування було дуже незвичним. Зазвичай, на площах взимку виставляються чудові ялинки, як і в кожній родині. Оце й усе. Ніхто не готується читати віршики чи співати й водити довкола хороводи. Не дарує подарунків. В зимові дні в Мексиці приходять три святі старці. Немає ніякого навіть Санта Клауса. А тут ще й гарна онука Діда Мороза (Дмитра Попова) – Снігуронька (Наталія Тюркіна). До речі, вона – справжня актриса, викладає в одному з місцевих університетів акторську майстерність. Тож захопила весь зал вмінням гарно виступати. А ось Бармалей – з українських країв, однак виріс у Мексиці, захоплюється технікою. Проте вже другий рік поспіль він неперевершено виступає перед маленькими глядачами», – розповідає Ірина Соболь.GU

Коментарі закріті