Global Ukraine News

Українського цвіту – по всьому світу: як українці Керетаро (Мексика) беруть участь в Фестивалі країн світу

В мексиканському місті Керетаро розпочався Фестиваль країн світу: 18 квітня відбувся великий парад, а з четверга розпочинається своєрідний ярмарок, на якому кожна країна готує свій стенд, де розкриє свої традиції, культуру, звичаї. Для української громади в Керетаро цей фестиваль – дуже особливий, адже вперше Україна на ньому представлена самостійно.

Про ідею взяти участь в фестивалі розповідає Ірина Соболь, активістка місцевої громади: «На Новий рік вирішила зібрати земляків і зорганізувала самотужки ялинку, написала сценарій, вручну пошила костюм Діда Мороза, приготувала святковий обід та подарунки. Потім ми зібралися ще раз на Старий Новий рік, а потім пішла мова і за фестиваль, всі охоче підтримали цю ідею: взялися завзято обговорювати та планувати».

І хоча на параді було представлено чимало країн, однак Україну зустрічали надзвичайно тепло, публіка свистіла й аплодувала. Українці у вишиванках викликали справжній фурор. Глядачі увесь час просили сфотографуватися з нашими співвітчизниками.

Автор відео Оксана Буданов

«Нам хотілося заявити про те, що серед численних народів, національностей в Мексиці є й українці. Що ми шануємо свої традиції, пам’ятаємо рідну землю й не пориваємо зв’язків з земляками. З радістю передамо частку цих традицій на фестивалі, почастуємо гостей, розповімо про свій край з квітучими садами й веселими піснями», – розповідає пані Ірина про свої сподівання щодо фестивалю.

Щодо ярмарку, то українці вже підготували вишивку, українські сувеніри, приготують борщ, вареники, пиріжки, тістечка, стенд планується оформити соняхами, рушниками, сіном, аби максимально розкрити український колорит.

Поділитись

Коментарі закріті