Global Ukraine News

У Києві пройшов вечір, присвячений спільним сторінкам історії України і Латвії

У Києві, у Посольстві Латвії в Україні, відбувся пам’ятний вечір, присвячений латиському генералу Петерісу Радзиньшу та іншим латишам-військовим, які століття тому боролись за незалежність України пліч-о-пліч з українцями. Про це йдеться на сайті Конгресу українців Латвії.

Посол Латвії в Україні Юріс Пойканс відкрив виставку  «Генерал Латвійської армії Петеріс Радзиньш в історії Латвії і України», учасники фольклорного гурту Vilkači співали латиські стрілецькі пісні, а одну з пісень виконали разом з Лесею Горовою і Володимиром Гонським.

Читайте за темою: Як бути українським студентом у Латвії?

Ця виставка – спільний проект Конгресу українців Латвії та товариства Генерала Петеріса Радзиньша, вона була показана в Єлгавському художньо-історичному музеї, у Воєнному Музеї Латвії в Ризі, лекції і презентації про Генерала Радзиньша відбулись в батальйонах земессардзе, у студентських корпораціях, і ось на запрошення Посла Латвії в Україні показали виставку в Києві.

Виставка і постать Генерала Радзиньша викликали великий інтерес серед гостей вечора: історик, викладач Національного університету Андрій Руккас  запропонував організувати показ  виставки студентам університету, а представники Товариства  «Україна-Світ» Алла Кендзера, Леся Горова та Володимир Гонський – взяти виставку на передову, куди вони їздять з благодійними концертами і показати  сьогоднішнім захисникам  незалежності України, Павло Подобєд  говорив про співпрацю з Інститутом національної пам’яті. Та найбільшу вдячність викликала пропозиція свободівців встановити в Києві, на одному з будинків, де сторіччя тому знаходився  Генеральний Штаб, меморіальну дошку латиському генералу Радзиньшу.

Читайте за темою: Ризька конференція: про Україну говорять значно менше

Це був вечір зустрічі друзів, друзів України та Латвії, однодумців, людей, які не тільки цікавляться і вивчають історію, а й прагнуть розказати про спільні сторінки історії України та Латвії широкій аудиторії. GU

Поділитись

Коментарі закріті