Global Ukraine News

Як бути українським студентом у Латвії ?

 Автор: Альона Москалу, редактор Global Ukraine News

Тисячі українських студентів щороку залишають Україну заради навчання за кордоном і цей процес набирає все більшого масштабу.

За даними статистичного звіту експерта Аналітичного центру CEDOS Єгора Стадного щодо кількості українських студентів, які навчаються у закордонних університетах на денній формі навчання (охоплює 34 країни світу), у 2015 навчальному році за кордоном навчалися 53 тисячі громадян України.

Серед найбільш бажаних для навчання країн для українських студентів були і є: Польща, Німеччина, Канада, Чехія, Італія, США, Іспанія, Франція, Австралія, Великобританія, країни Балтії.

Аби більше дізнатися, що спонукає українських студентів виїжджати за кордон, які перспективи вони бачать в отриманні освіти поза межами України та чи мають у планах повернутися назад в Україну, редакція Global Ukraine News продовжує знайомити читачів з історіями українських студентів, які навчаються в різних країнах світу.

Сьогодні про свій досвід навчання у Латвії розказує Богдан Рибка, студент університету Turiba (Рига).

GU: Богдане, як розпочалося Ваше навчання у Латвії?

Я народився і все життя прожив в Полтаві, де в 2013 році закінчив Полтавський технікум транспортного будівництва. Після завершення навчання у технікумі постало питання: що робити далі? І я  вирішив спробувати навчання за кордоном. Причин було дві.

Перша – це політична. З  2012 року я є членом ВО «Свобода» і вважав за необхідне отримати європейський досвід для подальшої розбудови України.

Друга – корупційна. Маючи досвід навчання в українському ВУЗі, я вирішив прибрати статтю «корупція» у витратах на навчання.

GU: Як відбувалась адаптація в іншій країні? Що давалося найскладніше?

За три з половиною роки навчання можу сказати, що досі не адаптувався. Це – досить індивідуально. Є люди, які не просто адаптувалися, а навіть асимілювалися за дуже короткий період. А є «лісостепові тварюки», як я, які не можуть уявити життя без наддніпрянських краєвидів.

А найскладніше, напевно, давались паперові тяганини та переїзди. А суспільство і люди не створюють проблем.

GU: Де і на якій спеціальності Ви навчаєтесь?

Навчаюся в Латвії, в Ризі, на спеціальності «Business Administration» в університеті Turiba.

GU: Як проходить співпраця з викладачами? Які відмінності викладання?

Викладачі, за методикою викладання, поділяються на два типи: радянський тип та європейський. Радянський – це старе покоління, сам процес подання інформації схожий на наш. Європейський – це молоде покоління, де викладання більш експериментальне і ліберальне. А основна різниця – це, звісно, абсолютно інший менталітет у викладачів.

Читати за темою: Як бути українським студентом у Франції?

GU: Які ключові відмінності навчання у Вашій країні від України?

Дуже важлива індивідуальна думка студента. Немає багатотонних конспектів та нав’язування думки викладача. Звісно, є певні стандарти програми, але вони раціонально пояснюються в рамках дискусії. Також доступ до міжнародних семінарів та співпраці є легким, що відрізняється від України. Особлива увага виділяється практичним навичкам.

GU: Як вдалося налагодити спілкування з одногрупниками? Влитися в колектив?

Моя група – суцільний інтернаціонал. Студенти з різних країни світу. Спочатку, звісно, важко знайти спільну мову з людьми з абсолютно різних культур, але наявність групових завдань під час навчання, розважальних заходів та крихта гарного настрою – і ти вже товаришуєш з усім світом.

 GU: Яка кількість українських студентів навчається у Вашому ВУЗі?

Десь близько 20 українців з різних регіонів України.

GU: Як проходить Ваше студентське дозвілля? Чи легко знайти баланс між навчанням та особистим життям?

Університет дає можливість, навіть стимулює, розвиватися всесторонньо. Особисто я свій вільний від навчання час витрачаю на співпрацю з діаспорою і світовим українством. Також займаюся спортом. Завдяки системі знижок для студентів я маю можливість економити на спортзалі та на іншому дозвіллі. Також ця система існує для театрів, кінотеатрів, клубів тощо.

Читати за темою: Як бути українським студентом в Італії?

GU: Що найбільше вразило по приїзду до Латвії?

Оскільки для мене це був перший досвід мандрівки за кордон, то мене вразило абсолютно все, бо все це середовище було новим для мене.

Варто зазначити, що в часи Революції Гідності було дуже багато підтримки зі сторони латвійського суспільства. Також Латвія виділяє кошти для лікування наших поранених солдатів. За що їм велика дяка та пошана.

GU: Чи плануєте повернутися до України після завершення навчання?

Звісно. Я не уявляю свого життя без України. Хочу реалізувати свої знання і досвід, щоб розвинути і покращити українське суспільство і державу. Здобуття освіти за кордоном дозволяє поглянути на речі під іншим кутом. Це і відрізняє українських студентів в Європі від студентів в Україні. GU

Поділитись

Коментарі закріті