Global Ukraine News

Як бути українським студентом в Естонії?

Погода – це болюча тема для багатьох іноземних студентів. Та я не вважаю, що це – критично. В порівнянні з Україною, в Естонії немає спекотного літа і пізніше починається весна. Таллінн з усіх боків оточений або морем, або сосновим лісом. Складнішою, але, водночас, захоплюючою є тривалість сонячного дня. Різниця між коротким днем у грудні і довгим в червні є ще більшою, аніж в Україні. Однак, на мою думку, це варте того, щоб спочатку пережити короткі зимові дні, а потім насолоджуватись білими ночами.

GU: Як проходила співпраця з викладачами? Які відмінності викладання?

Атмосфера в Таллінському Технологічному Університеті була досить спокійною і розслабленою. Стіна спілкування між студентами і викладачами, як правило, набагато нижча і тонша, ніж була в Україні. Не було поділу на лекційні заняття і практичні. Викладачі часто стимулювали студентів до дискусійного обговорення тих чи інших тем. Частою була практика залучення спеціалістів в певній конкретній сфері, котрі приходили на одне-два заняття і ділились своїм досвідом роботи зі студентами.

GU: Які ключові відмінності навчання в Естонії від України?

Загалом, основна методологічна відмінність між навчальними процесами полягала в тому, що в Естонії для вирішення тих чи інших завдань потрібно було вчитись об’єднуватись в групи і працювати заради командного результату. Натомість, пригадую, що в моєму українському університеті більше стимулювалась індивідуальна конкуренція.

Читайте за темою: Як бути українським студентом у Франції?

GU: Як вдалося налагодити спілкування з одногрупниками? Влитися в колектив?

Зазначу, що на першій моїй магістерській програмі в мене не було особливого спілкування в форматі групи. Кожен студент собі обирав свій індивідуальний розклад і темп проходження програми, відвідуючи різні заняття у різний період. Відповідно, склад групи постійно змінювався в залежності від певних факторів. На другій програмі все було по-іншому. Утворилась дружня і стабільна група, котра складалась із людей різної національності, віку, життєвого та професійного досвіду. Мабуть, тому що колектив був надзвичайно розрізнений, влитись в нього не складало особливих проблем.

Читати далі

1 2 3
Поділитись

Коментарі закріті