Global Ukraine News

Як бути українським студентом в Італії?

Які є можливості фінансування навчання в аспірантурі?

Я отримую стипендію від італійського Міністерства освіти. Це близько 1000 євро в місяць (розмір стипендії однаковий в усіх державних університетах). Тривалість стипендії – 3 роки. Є й інші можливості фінансування. Це – і стипендії від Європейського Союзу, або ж стипендії від приватних фірм, банківських установ (наприклад, Unicredit).

Як проходить співпраця з вашим науковим керівником/ з центром наукових досліджень до якого Ви прикріплені?

Співпраця з моїм науковим керівником, в основному, проходить через обмін мейлами та щомісячними зустрічами.

Яка тема Вашої дисертації?

Тема моєї дисертації – «Соціальній капітал та економічне зростання на прикладі країн з перехідною економікою». З того часу як зародилася економіка як наука, багато вчених намагалося знайти відповідь на запитання чому одні країни зростають, а інші перебувають в стагнації. Починаючи з 1956 року, економіст Солов наполягав на тому, що акумуляція капіталу є найголовнішим чинником економічного зростання та добробуту.

Читайте за темою: «За жодне заняття я не заплатила, оплата вчителеві за «шефство» над іноземним учнем передбачена державним бюджетом!», – український досвід освіти в Португалії

Проте вже на початку 90-х років – ця теза була оскаржена Ромером (1986, 1990), Лукасом (1988), які на основі endogenous growth models довели що ідеї, інноваційний потенціал та людський капітал є рушійними силами сталого економічного зростання.

В цей же період хвиля нових досліджень була присвячена важливості інституцій. За визначенням Норта, «інституції – це створені людиною обмеження, які структурують політичні, економічні і соціальні взаємодії». Під обмеженнями він розуміє як формальні правила (конституції, закони, права власності), так і неформальні обмеження (санкції, заборони, звичаї, традиції, кодекси поведінки).

Щодо соціального капіталу – то дослідження на цю тематику вперше були зроблені в соціології та політичних науках, і пізніше в економіці. Я вирішила працювати у цьому ж напрямку, тому що вважаю, що нестачу сталого економічного розвитку в перехідних економіках можна пояснити обмеженістю  або недостатністю соціального капіталу (звичайно ж, інші економічні чинники: формальні інституції, інвестиції, політична стабільність, низька корупція – є також важливими).

Які ключові відмінності написання дисертації у даній країні від написання в Україні?

Я мало знаю про специфіку навчання на аспірантурі в Україні. Отож, можу лише поділитися непрямим досвідом. Можу зазначити, що на моїй спеціальності необхідною умовою є знання економентрії та вміння працювати з економетричним програмами (Stata, Matlab та інші). Адже для того щоб підтвердити гіпотезу, запропоновану в теоретичному розділі дисертації, потрібні емпіричні навички. Натомість, в Україні такими навичками володіє надзвичайно низька кількість не лише PhD, але й викладачів. Ну і звичайно ж, ніякого хабарництва чи подяк у вигляді подарунків або грошових винагород тут немає.

Читайте за темою: Британська шкільна освіта загадкового Катару

Як суспільство/ бізнес сприймають тих хто пише або вже захистив дисертацію в Італії?

Мати PhD ступінь в Італії, та й взагалі в Європі – престижно. Після закінчення аспірантури велика кількість студентів будує свою кар’єру поза межами університету. Альтернатив – досить багато: дослідницькі центри, приватні структури, корпоративний сектор в банках, різні державні інституції і т.д. На мою думку, важливим є те, що протягом трьох років навчання аспіранти не тільки поглиблюють знання, а й здобувають особливі навички. Швидкість і систематичність вирішення поставлених завдань, вміння оперувати даними, інтерпретувати предмет/тему обговорення з власної точки зору, робити власні висновки.

Як проходить Ваше студентське дозвілля? Чи легко знайти баланс між написанням дисертації та приватним життям?

Взагалі, написання дисертації вимагає шаленої наполегливості, та концентрації. Отож, кожному хто вирішує здобути у майбутньому науковий ступінь, раджу бути зібраними та, попри труднощі, йти до поставленої мети.

В моєму випадку, баланс між написанням дисертації та сім’єю з маленьким сином, вимагає ще більших зусиль. Бувають і злети, і падіння. Але я докладаю багато зусиль для того щоб успішно закінчити навчання.

Чи плануєте Ви повернутися до України після завершення навчання в Італії?

По закінченню аспірантури планую залишитися в Італії. Це рішення зумовлене сімейними обставинами. Коханий чоловік та маленький синочок – ось головна причина. Однак, по закінченню аспірантури хотілося б щоб моя майбутня професійна діяльність була пов’язана з Україною. Адже знання, які я здобула закордоном та на Батьківщині, вільне володіння мовою, розуміння української політики, економіки та суспільства значною мірою можуть мені надати переваги над іншими експертами, які не завжди можуть зрозуміти специфіку нашої країни.

Читайте за темою: Чим освіта в Україні приваблює польських студентів

Розкажіть що найбільше вразило по приїзду до Італії?

Італія – надзвичайна країна. Перше що мене вразило при виході з аеропорту – 15 градусів тепла всередині січня та зелений колір навкруги (можливо досвідчених мандрівників цим не здивуєш, але для мене це була перша поїздка до Західної Європи). GU

 

1 2

Коментарі закріті