Global Ukraine News

Як працюється українцям у Facebook?

Перший рік в Каліфорнії поза роботою був як в кіно. Справді, багато з цих речей ми бачили по телевізору, наприклад в серіалі «Беверлі Хілс 90210». Всі ці речі, американське життя і побут – миттєво стали реальними. Таке враження було, наче ти сам опинився в телевізорі, настільки перший рік все здавалося нереальним.

GU: Яким є робочий ритм Facebook?

Facebook має достатньо гнучкий графік. Кожен працівник обирає такий графік роботи, при якому він працюватиме максимально ефективно. Але кожен, звісно, залежний від своєї команди: якщо є заплановані якійсь зустрічі – на них потрібно прийти. Є один день в тижні – середа, коли немає ніяких зустрічей і деякі інженери працюють з дому.

Водночас, вимоги до інженерів в компанії – високі. І це перевіряється ще на етапі співбесіди, зокрема те, наскільки людина зможе ефективно працювати в Facebook  і наскільки Facebook буде їй комфортним для роботи. Особливості роботи в цій компанії – постійна комунікація, робота в «опен спейсі»: можна підійти до будь-якого працівника і спитати те, що тебе цікавить.

Читайте за темою: Як бути українським студентом у Латвії?

Крім того, Facebook постійно змінюється і удосконалюється: нова версія запускається двічі на день. Тобто компанія має такий швидкий і гнучкий ритм і тому важливо, щоб для людей, які в ній працюють, це було комфортно.

GU: Скільки українців працює в Facebook?

В компанії працює більше 50-ти українців. Кілька років тому я знав всіх українців, які працюють в Facebook, більшість з них навіть якийсь час жили у мене після переїзду. Але компанія постійно росте і так само постійно збільшується кількість українських інженерів.

Багато українців працює у Лондонському офісі компанії, він ближче до України і там простіше імміграційне законодавство. В моєму офісі українців близько 40. Українці працюють в абсолютно різних секторах: інфраструктура, мобільні додатки, відділ реклами, штучного інтелекту та машинного навчання. У багатьох інженерів вихідців з України є спільна риса: вони добре розбираються в інфраструктурі і розробці стабільних та ґрунтовних продуктів.

GU Чим займаються українці Каліфорнії?

Вихідців з України в Каліфорнії є досить багато. В Сакраменто (столиця штату) – дуже багато людей, які в переписі населення зазначають, що вони – вихідці з України. Це може бути і друге, третє покоління емігрантів. За переписами, 10% жителів Сакраменто вказують про те, що вони – українці, а це – приблизно 100 тис. Звісно, це стосується не всіх, але є багато таких, кому вдалося зберегти автентичну, давню українську культуру.

Працюють українці Каліфорнії в дуже різних сферах: від ІТ до будівництва, залучені і до роботи місцевих органів управління, податкової. Навіть розповідають, що в Сакраменто є шериф українець.

Читайте за темою: Остап Коркуна: Для українців в Каліфорнії важливо було згрупуватись, а людям в Україні відчути підтримку за тисячі кілометрів від них

GU: Чи вдається українцям у Facebook себе реалізувати?

Реалізувати себе в компанії можна у повній мірі, все залежить від професійної мотивації. Для програмістів взагалі важко знайти більш вдале місце для розвитку, ніж Кремнієва долина. Цікава особливість Кремнієвої долини те, що тут – справжня весна народів і важко сказати, хто – американець, а хто – ні, і не відчуваєш жодних обмежень через те, що ти – іноземець.

Взагалі Каліфорнія – дуже мультинаціональна, тут не відчуваєш себе чужим чи не бажаним. США загалом дуже дружні до переселенців. Компанії зобов’язані підтримувати політику недискримінації, а найбільш прогресивні з них ще й проводять постійні тренінги і уважно слідкують, щоб працівники різних національностей і поглядів відчували себе комфортно.

GU: З якими труднощами можна зіткнутися одразу після переїзду?

Є багато моментів зовсім стандартних: імміграційні закони, отримання візи, соціальні та мовні моменти, як от звикнути до іншого стилю життя. Але це все досить просто долається. Непереборних перешкод немає.

Є складні бюрократичні моменти, наприклад, недосконале візове законодавство. Facebook наймає багато людей в лондонський офіс, зокрема й тому, що там легше отримати візу. У США є квота для найму іноземних технічних професіоналів – 65 тисяч на рік для всіх компаній у всіх штатах. Це – мізерно мало, а тому квоти розходяться в перші дні, а заявок на їхнє отримання надсилають втричі більше. В результаті той, хто успішно пройшов співбесіду і отримав запрошення на роботу від компанії, ще й мусить виграти візову лотерею.

Читати далі

1 2 3
Share.

Comments are closed.