Global Ukraine News

Мережа народної дипломатії «Global Ukrainians» та органи державної влади України: від стратегії до тактичних кроків

Извините, этот текст доступен только в “Украинский”. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Мережa Global Ukrainians запрошує представників усіх державних інституцій та експертів громадського сектору долучитись до публічного обговорення Стратегії Розвитку Народної Дипломатії через мережу «Global Ukrainians», надаючи свої доповнення та рекомендації до 24-го січня 2017 року ([email protected]). Круглий стіл щодо обговорення стратегії подальшої спільної діяльності громадських та державних інституцій буде проведений 26 січня 2017 року спільно з Національним Інститутом Стратегічних Досліджень.

Програма Просування Інтересів України в Світі від Національної Ради Реформ при Адміністрації Президента України зазначає необхідність розвитку стратегії народної, культурної та бізнес дипломатії та запуск сталих механізмів для донесення правди світові через мережу Global Ukrainians (http://reforms.in.ua/index.php?pageid=promote-Ukraine). Пост-Майданна Україна потребує підтримки та допомоги творчих і зацікавлених українських лідерів світового масштабу для успішного розвитку країни.

Міжнародна підтримка — один з ключових факторів швидкого реформування України. Глобальна професійна мережа народних дипломатів Global Ukrainians може стати стратегічним інструментом для прискорення реформування України. Мережа Global Ukrainians може підсилити роботу МЗС та інших органів державної влади у питанні захисту інтересів України в Європі та світі. Поки державні інституції будуть реформуватись, пройде час. Майдан та війна показали величезний потенціал нових українських ініціатив та рухів за кордоном і необхідність осмислити та запропонувати сталу стратегію та нові механізми розвитку народної культурної та бізнес дипломатії.

Запропонована Стратегія розвитку народної дипломатії була предметом дискусій в рамках І-го, ІІ-го та III-го Форумів Global Ukrainians, які проходили у Києві в 2015-16 рр., необхідність розробки Стратегії для координації була підтримана всіма учасниками Форумів, отримані результати дозволили остаточно окреслити спільне бачення Стратегії та алгоритм роботи щодо її імплементації. За цей період була також налагоджена співпраця з різними новими волонтерськими рухами закордонних українців у 70 країнах світу (ЄС, Азія, Австралія, Канада, США, Африканський та Південно-Американський континент).

Поява більш як ста нових волонтерських рухів на глобальному рівні та брак системної співпраці з цими новими активними середовищами на державному рівні, говорять про необхідність розвитку інтегрованої Стратегії розвитку народної дипломатії через максимальне залучення найактивніших лідерів усіх нових українських закордонних осередків.

Стратегія має на меті розв’язання проблеми недостатньої координації волонтерських рухів, як між собою, так і з органами державної влади, а також відсутність структурованих та постійних зв’язків між про-активними українськими лідерами у різних регіонах світу.

Фокусом роботи є створення глобальної мережі українців у світі та реалізація стратегії народної дипломатії через цю мережу. Аналогічний приклад, який можна згадати в історії, це створення мережі Alliance Française у 1883 році ініціативним комітетом у складі 8 осіб серед яких були такі відомі французькі особистості як Луї Пастер і Жюль Верн.

Ключові напрями діяльності мережі Global Ukrainians

Українські закордонні волонтери яких ми називаємо Global Ukrainians грають роль народних дипломатів і є каталізаторами взаємодії державних та недержавних організацій у рамках:

  • громадянської та мережевої дипломатії,
  • культурної дипломатії,
  • бізнес-дипломатії,
  • інформаційно-політичної та аналітично-експертної підтримки України у світі,
  • соціально-гуманітарно-медичної діяльності.

Для більш детального ознайомлення з діяльністю активних народних дипломатів за кордоном, можна проаналізувати серію з понад 40 інтерв’ю, які ми опублікували на нашому інформаційному порталі global-ukraine-news.org в рубриці Global Ukrainians (https://global-ukraine-news.org/category/global-ukrainians/ ).

Безсумнівно, дані ініціативи приносять велику користь для промоції та захисту інтересів України, та для формування її позитивного іміджу.

Проте необхідним є системний підхід до розвитку стратегії народної, культурної та бізнес дипломатії, формування чіткої інституційної структури, яка б забезпечила синергію зусиль, комплексність та, як наслідок, більшу результативність інструментів народної, культурної та бізнес дипломатії.

Cтратегія розвитку народної дипломатії через мережу «Global Ukrainians» на 2017-2018 роки

Резолюція ІIІ Форуму Global Ukrainians

Share.

Comments are closed.