Global Ukraine News

Світовий конгрес мобільних технологій: яким буде найближче ІТ майбутнє?

За швидким підключенням — майбутнє технологій та економіки, переконані  девелопери, а виробники смартфонів уже розробляють таке обладнання, яке б дозволило працювати смартфонам в мережах нового покоління.

Новообраний голова FCC (Federal Communications Commission — Федеральної комісії зі зв’язку США — агенція, яка регулює весь радіоспектр, міжнаціональний телезв’язок та міжнародні комунікації, які проходять або закінчуються в США) Аджіт Пай, який також відвідав  MWC, говорив про перспективи нового покоління мобільних мереж та що це принесе для розвитку економіки. Також він зазначив, «очевидно FCC помилилась два роки тому», маючи на увазі рішення колишнього очільника цієї установи щодо запровадженого адміністрацією Обами мережевого нейтралітету (за його принципом всі мережеві дані повинні оброблятися однаково), що значно зменшувало конкуренцію між операторами та уповільнило розвиток нових технологій через зменшення фінансування розробок. Тепер FCC бажає залучити більше приватних інвестицій в розробку широкосмугових мереж та 5G та збільшити конкуренцію між операторами, що у 2000-х призвело до позитивних  результатів.

Також велику роль мережі нового покоління повинні відіграти в розвитку інтернету речей, який в майбутньому повинен об’єднати всі наші електронні девайси, домашню техніку, системи контролю над помешканням і навіть засоби пересування. Виробники техніки під час MWC 2017 демонстрували неймовірні розробки в цій сфері – автоматизовані автомобілі, роботи та багато іншого.

Читайте за темою: Що потрібно для прориву в IT

Основною функцією інтернету речей є автоматизована комунікація між електронікою, яка підключена  до мережі, та керування нею дистанційно. Ця ідея у своїй еволюції стає все масштабнішою, даючи можливість уявити в майбутньому автоматизовані не тільки будинки, але й цілі міста. Так, Іntel показали IIoT (industrial internet of think) – концепт, який об’єднує такі ідеї як розумне місто (безпеку якого контролюватимуть за допомогою дронів), розумний дім, систему автоматизації розумного транспорту (з великою кількістю датчиків для автоматичного паркування, керування автомобілем без участі людини) та камери відеоспостереження. Все це неможливе без 5G, що особливо демонструється у випадку з розумним транспортом, для роботи якого потрібен добрий швидкісний інтернет.

Майбутнє мережі за віртуалізацією  

В наш час ріст кількості електроніки породжує велику проблему щодо опрацювання все більшої  кількості даних та підключення нових користувачів. Цю проблему повинна вирішити нова NFV інфраструктура. Суть NFV (Network Functions Virtualization — Віртуалізація Мережевих Функцій) полягає в тому, щоб віртуалізувати обладнання провайдерів та операторів, замінивши обчислювальні апарати, що приймають, опрацьовують та передають трафік на програми, які будуть віртуально запущені на серверах. Це має зменшити ціну для провайдерів на розвиток інтернет-сервісу, що допоможе швидше надавати послуги та підключати нових клієнтів, зніме з операторів прив’язку до певного типу обладнання та суттєво зменшить час на встановлення та налаштування всього обладнання для  оновлення.

Принцип віртуалізації був запропонований ще в 2012 році, але на сьогодні система, на жаль, збирала все більше скептичних думок через ряд проблем таких, як неефективність, висока ціна, низька продуктивність, невідповідність своїй початковій меті. Але для вирішення цих проблем в ході конгресу операторами було запропоновано рішення переглянути знову побудову інфраструктури та автоматизувати її. Для цього було запропоновано 5 кроків:

  • впевненість в доставці та обробці даних – в 2012 році Іntel презентували платформу ONP (Open Network Platfom), яка дозволила віртуалізувати фізичні компоненти мережі, котрі забезпечували передачу та обробку даних, що стало першим кроком для автоматизації;
  • продуктивність – модифікація платформи та віртуального компонента OVS (Open Virtual Switch – вільний, з відкритим кодом, віртуальний комутатор) на OVS Acceleration (прискорений віртуальний комутатор) – для кращої пропускної спроможності та меншого навантаження на систему;
  • гнучкість і прийнятна ціна – оптимізація OVS в новій платформі NFV NIC (Network Function Virtualization Network Interfsce Controller – мережева карта для віртуалізації мережевих функцій), яка прийшла на зміну інтеловській, дозволила у вісім разів зменшити кількість необхідних для роботи процесорних ядр та скоротити витрати на $8 мільйонів протягом наступних 4 років;
  • використання збережених ресурсів для обробки решти даних – завдяки модифікації FPGA-based NFV NIC (програмована користувачем вентильна матриця) ресурси тепер можна використати для шифрування та стискання даних, що суттєво зменшить кількість трафіку в мережі.
  • моніторинг для безперервної оптимізації – сучасні TAP (мережеві перехоплювачі трафіку, які використовуються для моніторингу мережі, відправляючи пристрою, що займається моніторингом, ідентичну копію трафіку) можна замінити на OVS Acceleration, який бачить весь трафік, який через нього проходить, і може відправляти копію без залучення додаткових серверів або процесорів.

Читайте за темою: Наскільки український ІТ сектор є привабливим для іноземних інвесторів?

Доповнена реальність, здоров’я та повернення «гіганта»

Звичайно, найбільшу увагу на MWC привертають мобільні гіганти, такі як  Samsung, Sony, Huawei, але чи не найбільш очікуваним було повернення колишнього «важковаговика» Nokia, який презентував нові смартфони та, розпалюючи інтерес до свого повернення, вирішив зіграти на ностальгічних почуттях людей, презентувавши оновлену версію класичного 3310, «безсмертного» телефону початку 2000-х.

Читати далі

1 2 3
Share.

Comments are closed.