Global Ukraine News

Світовий конгрес мобільних технологій: яким буде найближче ІТ майбутнє?

«Nokia крім відродження свого найуспішнішого телефону моделі 3310, представила ряд рішень для багатьох галузей – від роботів для продуктових ліній, до трансляцій футбольних матчів через окуляри віртуальної реальності», — так коментував повернення Nokia Євген Дорошенко.

Також з його слів багато цікавого було представлено й іншими компаніями: «Головні тренди, які я побачив, це — віртуальна реальність, IoT, Big Data (це технології, покликані обробляти великі, зростаючі кількості як структурованих так і не структурованих даних — ред.) та хмарні сервіси. Велика частина компаній так чи інакше обігрує ці сфери IT, показуючи найчастіше цікаві рішення. Наприклад, компанія Seat пропонує підібрати вам автомобіль на основі підсвідомих реакцій вашого мозку. На голову надівається осцилограф, пальці рук розміщуються на сенсорах і користувачу показують певний відеоряд. Підсумувавши отриману інформацію, мені запропонували автомобіль темно-сірого кольору, об’ємом 1,4 літра, з високою підвіскою, ззовні схожий на ту машину, яка в мене є зараз».

Євген Дорошенко додає, що багато стартапів обігрують тему уваги до здоров’я. Одні пропонують в ігровій формі поставити діагноз та звертатись до лікаря в разі гострої необхідності, інші самі зчитують інформацію про стан користувача, відправляють її на обробку в хмару, а у випадку серйозних проблем повідомляють Вашому лікареві.

Читайте за темою: Огляд Kyiv StartUp Week 2016

«З РФ було штук десять стартапів. Одні хлопці, наприклад, створюють програму, яка покликана допомогти людям, які страждають аерофобією. Програма, користуючись вбудованими в телефон сенсорами та датчиками, а також маючи інформацію про політ з мережі, пояснює, що відбувається з літаком в даний момент, чому він почав дивно шуміти та передбачає зони турбулентності. Надіюсь, хлопцям все вдасться і цей додаток допоможе багатьом аерофобам. Дуже мене вразив стартап, спонсорований компанією Samsung, у сфері доповненої реальності. Цільова аудиторія – люди, котрі практично не бачать. Спеціальні окуляри дозволяють розглянути навколишній світ і навіть прочитати текст. Підсумком усіх вражень може бути одна думка – нас чекає неймовірне, цікаве майбутнє», — ділиться враженнями Євген.

Висновок

Цьогорічний MWC показав нам, що технології не стоять на місці, інтернет еволюціонує та більшість сучасних сервісів планують розташувати в мережі. Хоч від України було мало представників та залишається надія на те, що наша країна буде йти в ногу з часом, що на ІТ сферу будуть виділятись більше коштів і на наступний рік MWC 2018 зустріне більше стартапів саме з України, адже талановитих людей нашій країні не бракує. Залишається надія і на те, що попри велике запізнення в  запровадженні мереж нового покоління, все ж таки  5G, про який велось так багато розмов, ми зможемо привітати в наших містах разом з рештою світу. Тому хотілось би повторити слова Євгена Дорошенка: «Нас чекає неймовірне, цікаве майбутнє». GU

1 2 3
Share.

Comments are closed.