Global Ukraine News

Кількість інвестицій в інноваційні компанії в 2016 році зросла на 32% – до 87 угод

Sorry, this entry is only available in Ukrainian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

У 2016 році в Україні було укладено 87 інвестиційних угод з українськими інноваційними компаніями, що на 32% більше за показник 2015 року – такі дані представила в своєму щорічному огляді ринку Українська асоціація венчурного капіталу та прямих інвестицій (UVCA). В Огляд увійшли дані щодо венчурних, прямих і ангельських інвестицій в компанії – загальна сума інвестицій в 2016 році склала 88 млн.дол., та понад 400 млн.дол. загалом за останні 5 років. Таким чином, обсяг розкритих інвестицій (13 угод включені в Огляд нерозкритими) зменшився на 33% щодо 2015 року, але перевищив показник 2014 року на 125%. Причиною такого явища стало те, що в 2015 році відбулося кілька інвестиційних угод, сума яких обчислюється десятками мільйонів доларів, що суттєво вплинуло на загальний результат року.

Особливістю інвестиційного ринку в 2016 році стало те, що інвестори були більш сконцентровані на вкладенні коштів в компанії на початковому, посівному (Seed) етапі. Таких угод було 73, а середній розмір інвестиції в одну компанію склав більше 500 тис. дол. Можна очікувати, що компанії, які зараз отримали “стартовий капітал” будуть в майбутньому залучати інвестиції великих обсягів.

Важливо відзначити, що з урахуванням всіх інвестицій, середній чек в 2016 році склав 1 млн.дол.

Читайте за темою: Українські бренди ставимо в тренди: Ukraine – #CreativeNation

«Каталізатором зростання числа угод стала інвестиційна активність 2015 року, яка була показана в Огляді UVCA 2015. Коли в світі побачили зростання інвестицій і успіх ряду українських ІТ компаній на глобальному ринку, кількість угод почала збільшуватися. З урахуванням того, що в середньому угода відбувається через 8-12 місяців після початку спілкування, ми можемо прогнозувати продовження зростання як кількості інвестиційних угод, так і загальних сум. Але, на жаль, відобразити це в цифрах буде можливо тільки в 2017 році. Підтвердженням моїх слів є інвестиція 110 млн.дол. в Grammarly, яка вже відбулася, але увійде лише в наступний Огляд. Ми сподіваємося, що результати 2016 року дають уявлення не тільки про сьогоднішній стан інвестиційного та ІТ ринку України, та й покажуть перспективи його розвитку та інвестиційну привабливість країни», – Андрій Колодюк, Голова Наглядової Ради UVCA.

2016 рік також характеризується появою на українському інвестиційному ринку великих міжнародних гравців, в тому числі з Кремнієвої Долини. Близько 60% інвестиційних угод укладено за участю міжнародних інвесторів, при цьому іноземний капітал склав більше 80% загального обсягу інвестицій в 2016 році (без урахування нерозкритих угод). Найпривабливішою галуззю для інвесторів, відповідно до огляду UVCA, стали онлайн-послуги – 16 угод, 9 млн.дол. на посівній стадії.

Ольга Афанасьєва, Виконавчий директор UVCA: «Згідно з опитуванням Асоціації, очікування на 2016 рік у понад 68% інвесторів виправдалися. Ще одним дуже важливим сигналом успішності інвестиційного ринку України стала поява перших екзитів – їх було 8 в 2016 році. Вперше в історії України цей показник настільки високий, і це є стимулом і показником поліпшення інвестиційного клімату країни. Ми також сподіваємося, що стартапи будуть рости не тільки кількісно (сьогодні їх близько 3000 в Україні), а й якісно. Це стане додатковою мотивацією для зростання інвестицій і приходу в країну ще більшої кількості міжнародних інвесторів».

Читайте за темою: Ізраїльсько-український бізнес форум – приклад успішної ініціативи для розвитку двосторонніх відносин

Нагадаємо, нещодавно UVCA опублікувала перший путівник по інвестиційному ринку країни – Investors Book. У ньому зібрано інформацію про основних учасників ринку: венчурні фонди, акселератори, інкубатори, фонди прямих інвестицій та інші організації, що поліпшують інвестиційний клімат України. Тільки за першу добу каталог інвесторів набрав більше 10 000 переглядів по всьому світу.

Українська асоціація венчурного капіталу та прямих інвестицій (UVCA) створена за зразком Європейської асоціації венчурного і приватного капіталу (InvestEurope). До складу UVCA вже входить понад 40 членів – лідерів міжнародного та українського інвестиційного ринку: Almaz Capital, AVentures Capital, Digital Future, Horizon Capital, HP Tech Ventures, KM Core, Intel Capital, EBRD і т.д. Асоціація формує майбутній напрямок розвитку індустрії прямих інвестицій шляхом сприяння інвестиційним можливостям в Україні, представляє інтереси приватних інвесторів перед політичними діячами і сприяє поліпшенню інвестиційного та бізнес-клімату України.

Share.

Comments are closed.