Global Ukraine News

«NOMINA. Україна. Сторінки родинного альбому» – видання, яке повертає українців, «розібраних» іншими країнами

Desculpe, este conteúdo só está disponível em Ucraniano. Por uma questão de conveniência para o utilizador, o conteúdo é mostrado abaixo no idioma alternativo. Pode clicar na ligação para alterar o idioma activo.

Назва NOMINA в перекладі з латини означає імена. А в поєднанні з підзаголовками «Україна» та «Сторінки родинного альбому» відразу дає зрозуміти, що основу цього видання складають люди, об’єднані ним у велику українську родину. Вони пов’язані з нашою країною народженням, походженням чи усвідомленою приналежністю до неї. Це люди різних національностей і віросповідань: українці, євреї, росіяни, кримські татари, поляки, австрійці. Та й народилися вони в різні епохи – від 958 до 1953 року, але всі вони – частина великої, історично-толерантної, української родини.

Книжка повертає імена, «розібрані» іншими країнами, і нагадує, що не лише Микола Гоголь, Михайло Булгаков, Сергій Прокоф’єв, Святослав Ріхтер, Анна Ахматова, а й Антон Чехов, Петро Чайковський, Ілля Рєпін, Микола Бердяєв, Ігор Стравінський також походять з України. Серед інших – Ісмаїл Гаспринський та Бекір Чобан Заде – люди, які є просвітителями і дороговказами для кримських татар.

Читайте за темою: Міжнародний фонд Івана Франка провів презентацію в Оттаві

Звісно, ви знаєте, що королівські династії Європи пов’язані з іменем Анни Ярославни, яка вважається прародителькою тридцяти королівських ліній, що саме козак Юрій Кульчицький відкрив у Відні першу кав’ярню і там існує вулиця, названа його іменем. Ви знаєте, що на фасаді Болонської академії є лише дві меморіальні дошки іноземців – Моцарта та українця Максима Березовського.

Ви чули, що українець Іван Пулюй винайшов чудо-промені раніше Рентгена, а Йосип Тимченко демонстрував фільм в Одесі за кілька років до того, як брати Люм’єри запатентували свій апарат? Можливо, Ви забули, що передова космічна галузь в Радянському Союзі була сформована з українських вчених? Що Георгій Кістяківський (George Kistiakowsky) вважається батьком американської атомної бомби? А імена Льва Троцького, Володимира Жаботинського, Голди Меїр, Енді Ворхола (Andy Warhol), Сержа Гензбура (Serge Gainsbourg), Джека Поланса Ви пов’язуєте з Україною? Вам хочеться забути, що Микита Хрущов та Леонід Брежнєв також походять з етнічних українців?

Вочевидь, приємніше усвідомлювати, що з України походять вісім лауреатів Нобелівської премії, володарі «Оскара», «Гремі», «Еммі» пов’язані з нашою країною.

Читайте за темою: Українське інтернет-радіо увійшло до п’ятірки найкращих у світі

Автор ідеї і керівник проекту Валентина Кирилова зауважує, що ця книжка не є завершеною і наголошує, що прагне залучити усіх бажаючих до пошуку нових імен і розширення альбому. Саме з цією метою створено сайт www.nominabook.com.

До творчої групи входили: Олесь Ільченко (тексти), Валерія Кучер (ілюстрації), Лара Яковенко (дизайн), Мар‘яна Кирилова (креативна редакція), Марія Качмар, Оксана Микитка, Надія Сисюк, Артем Кирилов (переклад), Людмила Таран та Калина Горохолин (редактори). GU

Share.

Comments are closed.