Global Ukraine News

Королева Анна, Версальський палац та брехливі ЗМІ Росії: які висновки для України з зустрічі Путіна та Макрона?

Desculpe, este conteúdo só está disponível em Ucraniano. Por uma questão de conveniência para o utilizador, o conteúdo é mostrado abaixo no idioma alternativo. Pode clicar na ligação para alterar o idioma activo.

Автор: Марта Дьомочко, редактор Global Ukraine News

Останній тиждень рясніє великими міжнародними подіями: саміти НАТО та Великої Сімки, де “сильні світу цього” роблять спроби домовитися між собою та вирішити наявні міжнародні проблеми. Та попри це, для України і цей тиждень розпочався з не менш важливою події: новий президент Франції Емманюель Макрон зустрівся з Володимиром Путіном, очільником Росії, та обговорив ситуацію в Україні та Сирії.

Ще під час передвиборчих дебатів Макрон заявляв, що в жодному разі я не підкорюся диктату Путіна. У цьому відмінність від планів пані Ле Пен”. А ця зустріч стане одним із перших способів для очільника Франції продемонструвати правдива ця теза чи ні.

Читайте за темою: Менше свободи, іноземців геть — якою Франція може стати після терактів?

Приховані смисли в даті та місці зустрічі

Та ця зустріч – не просто перша зустріч глав двох країн: Володимир Путін — перший президент, якого Макрон запросив до Франції. Багато хто схильний думати, що ця зустріч — бажання французького очільника голосно заявити про себе на міжнародній арені та позиціонувати себе як впливового гравця міжнародних відносин.

У мене з Росією буде вимогливий діалог, але все ж діалог”, заявив президент Франції напередодні зустрічі.

Як повідомляли у Кремлі, головними темами обговорення стануть двосторонні відносини, а також питання боротьби з тероризмом. У МЗС Франції повідомили, що Україна буде у центрі переговорів президентів.

Макрон прийняв Путіна у палаці Версаля під Парижем 29 травня, щоб відкрити виставку, присвячену 300-річчю франко-російських дипломатичних зв’язків. Виставка у Версалі приурочена до 300-річчя візиту у Францію російського царя Петра I і встановленню між двома країнами дипломатичних відносин.

І вже тут Le Parisien”, французька щоденна газета, яка охоплює міжнародні та національні новини, а також новини про життя Парижа і його передмість, знаходить перший важливий момент, який криється якраз у місці проведення зустрічі. В інтерв’ю виданню Фредерік Біамонті (Frédéric Biamonti), який випустив фільм “Версаль: королі, княгині та президенти” зазначає: “Прийом глави держави в цьому палаці – палка з двома кінцями. З одного боку, це велика честь, оскільки зустріч набуває історичного характеру, проходить в місці, яке символізує все найцінніше, що є в державі. З іншого боку, на гостя тисне вантаж розкоші, французького величі. Для президентів Французької Республіки Версаль стає способом отримати монархічний престиж”. Востаннє Росію приймали тут ще у 1992 році, та і то через те, що тодішній французький президент хотів вибачитися через безцеремонне минуле ставлення до Бориса Єльцина, з яким він не зустрівся рік тому.

Читайте за темою: Теми та видання: що пишуть франкомовні ЗМІ про Україну та як формують її образ у своїх суспільствах?

Керівник аналітичного департаменту московського Центру політичних технологій (ЦПТ) Тетяна Станова для DW наголосила, що на тлі скорочення кількості візитів Путіна до Європи, зустріч з Емманюелем Макроном буде для господаря Кремля також шансом показати, що з ним розмовляють і його залучають до вирішення важливих міжнародних питань, що підтверджується тим, як він швидко знайшов для неї час.

То про що говорили Президенти?

Ми говорили про різні деталі та про реалізацію Мінського процесу. Наше бажання полягає в тому, і, я сподіваюся, це підтвердить президент Путін, ми хотіли б, аби найближчим часом були проведені переговори у “нормандському форматі” і щоби ми обговорили всі теми”, сказав Макрон після зустрічі.

За даними Європравди, Президент Франції зазначив, що хотів би у рамках “нормандського формату” заслухати доповідь ОБСЄ щодо ситуації на Сході. “Я хотів би, щоб ми нарешті досягли деескалації конфлікту, – додав Макрон.

“Я підтверджую, що я говорив, що якщо знадобиться, то потрібно буде посилити санкції, але  це якщо буде ескалація. Але якщо буде деескалація, то цього не станеться, і я бажаю, щоб була саме деескалація” – заявив президент Франції.

Цікавим моментом під час прес-конференції було й те, що французькому очільнику пригадали недопуск російських ЗМІ до штабу, на що Макрон відповів: Russia Today та Sputnik не поводились як органи преси, вони поводились як органи впливу та пропаганди. Я відчув, що вони не повинні мати доступ до моєї штаб-квартири”. Серйозна заява, ще й у присутності Путіна.

Читайте за темою: Віолета Москалу про другий тур президентських виборів у Франції

Макрон мало знає про Україну та про двосторонні відносини між нашими державами, в той же час як він досить добре знайомий з історією фрацузько-російських відносин. Президент Франції захищатиме певні принципи, довів, що не боїться казати правду Путіну в очі, називаючи речі своїми іменами (мова про російські ЗМІ – ред.). Але Макрон буде також дуже прагматично захищати інтереси Франції, в тому числі й економічні. Він наполягає на виконанні мінських угод, очікує на оціночну доповідь зі сторони ОБСЕ, сподіваючись на “деескалацію” конфлікту між Україною та Росією”, – зазначає Віолета Москалу, ініціаторка мережі Global Ukrainians.

Сказали своє слово й українці: за день до зустрічі лідерів країн активісти грузинської, української, молдовської, литовської, сирійської громад провели акцію під назвою “Єдина Європа — проти політики Путіна”, яка мала на меті нагадати про кремлівські злочини.

Україна постає перед новим викликом, де потрібно діяти надзвичайно швидко, щоб не втратити нові можливості на дипломатичній та геополітичній арені. Потрібно запропонувати нове бачення та можливі виходи з конфлікту, адже мінський процес зайшов в глухий кут, ініціатива має надійти з української сторони. Принциповість Макрона великий плюс на користь України, але українська сторона наразі змушена запропонувати нові інструменти, формати та переконливі аргументи, наполягаючи на ключовій ролі Кремля у війні на Донбасі. Крім того, ні слова на було сказано публічно про звільнення українських журналістів та активістів, які затримані у Росії. Крим також не згадували під час прес-конференції”, – додає Віолета Москалу.

А наостанок згадаємо ще про одну деталь, яка стосується уже звичної тактики Володимира Путіна: українську королеву Анну, дочку київського князя Ярослава Мудрого, яка була бабусею та прабабусею понад 30-ти французьких королів, російський очільник назвав русской Анной”, а князя Ярослава – “нашим“. У ситуації радує те, що українська громада регулярно проводить зустрічі з приводу вшанування королеви Анни, а тому хочеться сподіватися що присвоювати собі все українське Путіну у цьому випадку не вдасться! GU


Share.

Comments are closed.